Domaniç Dağları’nın kar savaşçıları genişletme çalışmalarına başladı

Yaklaşık bin 500 metre rakımlı Kocayayla’daki bakımevinde görev yapan Karayolları ekipleri, geçen hafta etkili olan kar yağışıyla daralan yolda genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Domaniç Dağları’nda görev yapan Karayolları ekipleri, geçtiğimiz günlerde etkili olan yağış nedeniyle yol kenarında yığılı kalan ve daralmaya yol açan karları temizlemeye devam ediyor.

Bölgede bir haftadır etkili olan kar yağışı, özellikle Kütahya’nın Domaniç ilçesini Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlayan karayolunda ulaşımın zaman zaman aksamasına yol açtı.

Söz konusu güzergahı kullanan vatandaşların mağdur olmaması için yoğun çaba harcayan Karayolları 14. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, mesai gözetmeksizin kar, tipi, soğuk hava demeden aralıksız çalıştı.

Kar yağışlı günler başta olmak üzere araçların yollarda kalmaması için haftanın her günü vardiyalı olarak 24 saat görev başında olan bin 500 rakımlı Kocayayla Bakımevindeki karayolları ekipleri, iş makineleriyle adeta ezberledikleri yolları açık tutmak için çaba harcadı.

Ekipler, etkili olan yağış nedeniyle yol kıyısında biriken ve daralmalara yol açan karları temizlemek için de yoğun bir çalışma yapıyor.

Kar temizliği çalışması, beyaza bürünmüş dağ yollarında etkileyici görüntüler oluşturuyor.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar