Yarısını devlet ödüyor başvurular başladı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlar ve altyapı yatırımları başvuruları başladı. Yüzde 50 hibeden yararlanmak isteyenlerin anılan tarihlere kadar tarım bakanlığının web sitesinde başvurmaları gerekmekte, ayrıca çiftçilerin İlçe Tarım Müdürlüğünden detayları da öğrenebileceği aktarıldı.

İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından ekonomik yatırımlarda başvurunun 21 Ocak 2022 saat 23.59’da, kırsal alt yapı için ise başvurunun 17 Aralık 2021 saat 23.59’da sona ereceğini belirtildi.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımları (Mibzer, Tarım Römorkları, Balya-Silaj Makinaları, Pulluklar, Yem Karma ve Dağıtma Makinaları vb.) programın genel uygulama usul ve esaslarına açıklık getirmek, destek sağlamak amacıyla Genel Müdürlük tarafından çıkarılan Uygulama Rehberi 31 Ekim 2021 tarihi itibari ile bakanlığın sitesinde yayımı yapılan, başvurular 17 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’da sona erecek.

Yine, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların ( Jeotermal Sera, Meyve-Sebze İşleme Tesisi, Büyükbaş-Küçükbaş Hayvancılık için Sabit Yatırımlar vb.) programın genel uygulama usul ve esaslarına açıklık getirmek, destek sağlamak amacıyla Genel Müdürlük tarafından çıkarılan Uygulama Rehberi 31 Ekim 2021 tarihi itibari ile bakanlığın sitesi üzerinden yayınlandı ve Başvurular 31 Ekim 2021 tarihinde başlayıp, 21 Ocak 2022 tarihi saat 23:59’da sona erecek.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar