547 Bin 500 Metreküp Atık Su Arıtılarak Doğaya Verildi

Domaniç Belediyesi Atık Su Arıtma tesisinde yaklaşık 547 bin 500 M3 Atık Su Arıtılarak doğaya temiz su olarak geri verildi.

Sürdürülebilir çevre için modern tesisler kapsamında Domaniç Belediyesi Atık Su Arıtma tesisi 2016 yılında Zafer Kalkınma Ajansının da 2017 yılında Proje kabul görerek çoğu il ve ilçeleri de geride bırakarak tesis tamamlanmıştı.

Aktif olarak çalıştırılan Atık Su Arıtma Tesisi bir yılda yaklaşık 547 bin 500 M3 Atık Su Arıtılarak doğaya temiz su olarak geri verildi.

Yeşil çevre için arıtma tesisleri çok önemli olduğunu belirten Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Atık su arıtımı, bir faaliyet sonucunda ortaya çıkan kullanılamayacak durumdaki atık suyu çevreye en az zarar verecek duruma getirme işlemidir ve arıtma tesisleri tarafından yapılırlar. Arıtılmadan doğaya bırakılan atık su, genel manada çevre kirliliğine sebep olmakla birlikte en fazla göllerin ve denizlerimizin kirlenmesine neden olmaktadır. Atık suyun ulaştığı her mecrada, canlı bir döngü olan ekosistemler olumsuz etkilenmektedir. Belediyemiz bünyesinde çalıştırılan Atık Su Arıtma tesisimiz 2021 yılı içinde 547 bin 500 M3 Atık Su Arıtılarak doğaya temiz su olarak geri verilmiştir” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar