ÇAMLICALI KADINLAR

Geçtiğimiz günlerde, Domaniç’in Çamlıca köyünde kadınlar tarafından kurulan kooperatif hakkında yaptığımız haberleri görmüşsünüzdür. Haberler hem Domaniç Gazetesinde hem de AA, DHA ve İHA üzerinden ulusal basında yer aldı. Kooperatifin ateşini önceki Kaymakamımız Muhammed Enes İpek yaktı. Çamlıca köylüleri ise Kaymakamın bu girişimine ilgi duyan tek köy olarak kolları sıvadı. Çamlıca Köyü Muhtarlığı köyde örgütlediği kadınlar ile Göç yolunda da köyüne çok kazanımlar sağlamış, soğanını sarımsağını değerlendirmişti. Köyde açılan halı dokuma kursu ile de ülke çapında bakanlık aracılığı ile satış yapan yine ilk ve tek köyümüzdür. Çamlıca köyümüzün kadınlarına en büyük destekte son yıllarda başımıza gelen en iyi fırsat olan Kütahya Valimiz Ali Çelik’tir. İlk günden beri kadınlar kooperatifini yakından takip eden Valimiz, açılış günü bir kıyak daha yaparak kooperatifin inşaat borçlarını da ödemeyi taahhüt etti. İstemesini bilirsen devletimiz çalışanın yanında olduğunu gösterdi.Ha bu arada bir şeyi daha paylaşalım. Eskiden biz yol, su yardım, destek gibi taleplerimizi vekillere yapardık. Son yıllarda ortalıkta vekil mekil kalmadı. Ne gelen var ne giden, ne ilgilenen var ne de yalandanda olsa vaat veren. Şükürler olsun bir valimiz var. Hiç mi uyumaz, hiç mi dinlenmez sürekli çalışan verdiği sözü yerine getiren en ufak sorunun bile üstüne giden bir Vali ki Allah tüm illerimize böyle bir vali nasip etsin !

CHP’Lİ KADINLAR İLE AK PARTİLİ KADINLARIN DAYANIŞMASI

Çamlıca Köyü Kadın kooperatifi, Antalya CHP’li belediyenin desteklediği Yedi Renk Kadın Kooperatifinin destekleri ile kurulmuş. Çamlıcalı Kadın Kooperatifinin ürettiği ürünler özellikle de Çam Kozalağı şurubu Antalya da çok tutmuş. Belki de kamyonlarla satacakmışız. Antalya Yedi Renk Kadınlar Kooperatifi Başkanı Ayten İnce, “Bizler CHP’li kadın kooperatifiyiz, sizlerde Ak Partili kadın Kooperatifisiniz. Ne güzel değil mi. Burada önceliğimiz partilerimiz, görüşlerimiz değil üreten kadın ve memleket sevdamız. Antalya Tarım Fuarında size 4 stant ayırdık. 10 gün ücretsiz otel ve yemek giderleriniz bizden, Kozalak Şurubunuz çok tuttu. Belki de kamyon kamyon satışlarımız olacak. İleride internet üzerinde yurt dışına da satışlarımız olacak” Yaşasın üreten kadınlar, yaşasın kadın dayanışması” dedi.

UMARIZ DAĞILMAZ VE ÖRNEK OLUR

Çamlıca’da bir şey kafamıza takıldı. Küçücük köyde çok büyük ve gelecek vaat eden adımlar atılıyor ama bir de hizipleşme kokusu var. Muhtarlığa bağlı Kadınlar Grubu, Yedi Renk Kadınlar Kooperatifi, Çamlıcalı Kadın Kooperatifi. Köyün ileri gelenleri buna hemen el atmalı. Bu çalışma yarım kalmamalı, birleşerek güçlenmeli, diğer köylere örnek olmalı. Burada en büyük iş bize göre, İlçe kaymakamına düşüyor. Tez elden üç grup bir araya getirilmeli. Dedikoducular, bozguncular ayıklanmalı. Koltuk sevdalısı olanlarda, kooperatifleri siyasetin kirliliğine gömecek olanlarda ayrıştırılmalı, Domaniç’in iki İl Genel Meclisi Üyesinden biri de Ak Partili Hüsamettin Doğan Çamlıcalı. O da bu işte birleştirici olmalı. Ayrıca ilçe de ki Ak Parti ve CHP ilçe başkanları da birleştirici olmalı. Liderine partisine bir başarı üzerinden oy devriştirmeye çalışan olursa, sinsice bu işten menfaat sağlamaya çalışan olursa rezil olursunuz. Başarınızı devam ettirirseniz tüm köylerimize örnek Domaniç’imizin gururu olursunuz !

Latest Posts

spot_img

Yazarlar