Çamlıcalı kadınlar Söğüt’te yöresel ürün satışı yaptı

Çamlıca Köyü Muhtarlığı Hayme Ana Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve yeni kurulan Domaniç Çamlıca Üretimci Kadınlar Kooperatifi Üyeleri 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerinde yöresel ürün satışı yaptı.

Çamlıca köyü kadınları, Domaniç’in diğer köylerine örnek olacak projelerini sürdürüyor. Yaklaşık 1 yıl önce Çamlıca Köyü Muhtarı Numan Yaşar öncülüğünde, Osmanlı Göç Yolu Ekoturizm Projesi açılışında fırsatı iyi değerlendirerek köylü kadınların ürettiği ürünlerden oluşan otantik bir pazar kurmuş ve o dönem tanesi 500 liradan satılan 200 halı siparişi almıştı.

Hafta sonu ise Muhtar Yaşar, 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerinde yer ayırtarak, kadınların ürettiği ürünlerin satışı için yeni bir fırsat yarattı.

Hayme Ana Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve yeni kurulan Domaniç Çamlıca Üretimci Kadınlar Kooperatifi Üyeleri burada, meşhur Çamlıca sarımsağı, soğan, fasulye, tarhana, kozalak şurubu ve dut pekmezi gibi ürünlerin satışını yaptı.

Kurdukları satış tezgahına olan ilginin çok yüksek olduğunu ve yine burada dokuma minyatür halılardan sipariş aldıklarını söyleyen Muhtar Yaşar, her zaman köy kadınlarının yanında olduğunu söyledi.

Bir araya gelerek kurdukları kooperatif aracılığıyla evlerinde yaptıkları yöresel ürünlerin satışını yapan köylü kadınların, aile bütçesine katkı sunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yaşar, “ Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Köyümüzün tüm kadınlarının aynı çatı altında toplanıp, kendine güvenen ve para kazanan kadınlar olması bizim için gurur verici” diye konuştu.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar