Söğüt’te Domaniç yoktu

Bilecik’in Söğüt ilçesinde bu yıl 741’incisi düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerinde Domaniç’ten kimsenin katılmaması orada yaşayan hemşerilerimizi çok üzdü.

Bilecik’te “741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri”ne katılmak üzere yurdun dört bir yanından gelen Yörükler törenle karşılandı. Alanda çadırlar kurdu.

Söğüt’te bir alan ise Domaniç dernekleri için ayrıldı. Ancak çadır boş kaldı. Dernek katılımı ve protokol katılımı olmadı. Tarihte ve kitaplarda ayrı düşmeyen Domaniç ile Söğüt bu kez ayrı düştüler.

Törene katılan Domaniçliler gazetemiz ile iletişime geçerek bu duruma çok üzüldüklerini bildirdiler. Bilecik’te yaşayan hemşerimiz Abdullah Durak, “Hiç böyle üzülmemiştim burada en görkemli çadır, Hayme Ana’nın çadırı yani Domaniç çadırı olması gerekir” dedi.

Yine hemşerimiz Bilal Ugsuz, “Protokol ve törene katılım sağlayan dernekler dillerinden Domaniç’i hiç düşürmediler. Ama tören alanında bizden kimse yoktu. Bir çadır vardı, onun da içi boştu. Umarım gelecek sene yetkililer ve derneklerimiz gereken önemi verir. Bizde gururla çadırlarımız ziyaret ederiz” ifadelerini kullandı.

Geçmiş yıllarda ilçemizde görev alan bir Jandarma mensubu ise, “Söğüt’e geldik ama bizim çadırda kimseyi göremedik” diyerek üzüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar