SÖZÜMÜZ,
DOMANİÇLİ GİBİ
DAVRANIP DOMANİÇLİ
OLMAKTAN UTANANLARA

El alemin memleketinde, olmayan ürün marka yapılmaya çalışılırken, el alem köyünü, kasabasını korumak adına bin bir türlü etkinlik yaparken, Domaniç elindekilere bile sahip çıkmıyorsa.
Birileri birbirinin kuyusunu kazıyor, bir adım ileri gidenin ayağına çelme takıyorsa, yaptığı işi taklit ediyorsa, küçücük pastanın kenarından fare gibi kemiriyorsa, fareyi görenler, katıla katıla gülüp, fareyi destekliyorsa. Orta da fırıldak gibi dönen gittiği yeri öven, geldiği yere sövenlere sahip çıkılıyorsa.
İlçede siyasiler ilçesine hizmet getirmek yerine, ilçesinden liderine oy götürmek için çalışıyorsa. Sporda sporcular dışarıdan getiriliyorsa, top oynayan gençler birbirine düşürülüyorsa. Pazarda ürettiği çorabı satanı şikâyet edenler, sahte belge veya başkasının belgesiyle dükkân açarken, emeğiyle bir yere gelmeye çalışanlara darbe vuruluyorsa. Milli bayramlarımıza sahip çıkmayanlar, çıkanların yaptıklarını acımasızca eleştiriyorsa.
Kurumlar yan gelip yatma yeri olmuşsa. Hayme Ana elimizden alınırken ses çıkarılmamışsa, Söğüt’te Hayme Ana çadırı boş bırakılmışsa. Yapılacak yola bizim tarla engel olabiliyorsa. Yaya kaldırımları hatırlı esnafın eşyaları, oy verenlerin fidanları ile yayalara kapatılmışsa. Adım başı alkol şişeleri, yerlerde aylarca, yıllarca sürünüyorsa, mesire alanlarımıza çöp atanlara ses çıkarılmıyorsa, ana yolda düğün yapılıyorsa, sosyal tesis diye yapılıp, üç kuruş için mahallenin başına içkiciler, madde bağımlıları musallat ediliyorsa. Bu sorunu dile getirenlere, ‘tü kaka’ , içip saçıp gece yarılarına kadar sokaklarda davul çalanlara ‘aferin’ deniliyorsa. Parti referansı ile işe girenlerin borusu, amirinden fazla ötüyorsa, devlet memuru gırtlağına kadar siyasete bulaşmışsa, küçücük ilçemizde aynı sorunlar ile boğuşurken, öne çıkanlar Donkişot lük yapıyor, geride kalanlar krala soytarılık yapıyorsa. Liyakati olanın değil, parası olanın veya siyasal kimliği olanın borusu ötüyorsa,

YAŞADIKLARIMIZ HAKETTİKLERİMİZDİR.

Geçenlerde 10 küsur saat elektrikler gitti. Ses çıkarmadık. Birileri yazıyor. “Ey basın kimden korkuyorsunuz, elektrikleri neden yaptırmıyorsunuz! Elektrikleri yaptırmak bizim işimizmiş gibi. ” Pardon; Ses çıkardığımızda ne demiştiniz ? Siz neredeydiniz ? Şimdiler de kömür konusunu niye gündeme getirmiyorsunuz diyenler. Bir gün gazeteye gelin de kömür le ilgili 10-15 haberimizi ve altında yazılanları size gösterelim. Ama gelmezsiniz. Gerçeklerle yüzleşmek, gerçeği görmek, yiğidi öldürsen bile hakkını vermek, Yürek ister ahlak ister.
Bir tek şey istiyoruz; Bir tek şey… Facebookunuza Antalyalı yazmanız sizi Antalyalı yapmaz. Domaniçli olarak doğduysan Domaniçli olarak öleceksin. Allah rızası için Domaniç’e sahip çık, sahip çıkanlara sahip çık.
Her habere küfürler hakaretler, olumsuz tepkiler vererek hem ilçeni hem kendini küçük düşürmekten vazgeç.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar