YALÇINSOY, “GÖRÜŞMELERİMİZ MEYVELERİNİ VERDİ
HASTANEMİZİN İHALE SÜRECİ HAYIRLI OLSUN”

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Fatih Yalçınsoy, hastane yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerin meyvelerini vermeye başladığını söyledi. Ayrıca, dağ yolunda iyileştirme yapılmadığı sürece üzücü kazaların olmaya devam edeceğini belirtti. İlçe çevre yolunda otlardan yürünemediğini de aktardı.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen otobüs kazası sonucu kazada vefat edenlere Allah’tan Rahmet yaralılara şifalar dilediği aktaran Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Fatih Yalçınsoy, “Geçmişte yaşanan ve son olarak hepimizi derinden yaralayan bu olay gösteriyor ki, Bursa – İnegöl istikametini sıklıkla kullana biz Domaniçliler ve komşu ilçelerimizdir, dağ yolu dediğimiz yolda hiçbir iyileştirme yapılmaması ayrıca efsanelerde dolaşan bir tünelin yapılmamış olması da maalesef bu kazaların son olmayacağını göstermektedir” dedi.

Yalçınsoy, “Ülkemizin birçok yerinde ve mecrasında yapılan yollar, köprüler özellikle tünellerle övünen ilimizdeki iktidar sahipleri acaba bu yolu kullanmayıp Bozüyük üzerinden Bursa’ya gittikleri için mi pek takmıyorlar? Ya da illa kendi içlerinden birinin canı yandığı zaman anlayacaklar!” ifadelerini kullandı.

TÜNEL İÇİN SABAH AKŞAM KAPIDA YATMAYAN NAMERTTİR

Yol medeniyettir düstura ile siyasi parti gözetmeksizin il de ki vekiller, kurumların birlikte hareket etmesi gerektiğini savunan Yalçınsoy, “Hem ticari, hem de sosyal yaşamı yükseltecek olan Domaniç dağı yoluna bari tünel yapmıyorsunuz, genişletme ve daha fazla bariyer uyarıcı levha konulmasını talep ediyoruz. Tünel projesi yaz kış güvenli seyahat etmemizi sağlayacak muhteşem bir proje olacaktır. Böyle bir proje başlatmak için Yeniden Refah iktidarında ulaştırma Bakanlığı’nın kapısında sabah akşam yatmayan namerttir” dedi.

HASTANEMİZİN MEVCUT DURUMUNU KAFAYA TAKTIM

Yaklaşık 2 hafta boyunca İl Sağlık Müdürü, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğün de ki yetkililerle yaptığı görüşmelerin meyvelerini vermeye başladığını bildiren Yalçınsoy, “Eksik olan personel temini ve yarıda kalan hastane inşaatımızın yeniden ihale süreci hayırlı olsun. Hastanemizin mevcut durumunu kafaya taktım, köylerle birlikte 15-16 bin nüfuslu ilçemizin aldığı sağlık hizmeti bu olmamalı diye gittiğimiz her ortamda her yetkiliye anlattık. Anlatmaya devam ediyoruz” diye belirtti.

OTLARDAN YÜRÜNMÜYOR

Yalçınsoy, Belediyenin ilçeye güzel bir tesis kazandırdığı için tebrik ettiğini ifade ederek, “Fakat düğün salonu niyetiyle değil de, daha sosyal faaliyetler, her kesimi kapsayacak programlar yapılmasını tavsiye ediyoruz” dedi. Sokak köpekleri mevzusu kesinlikle artık el atılması gerektiğini söyleyen Yalçınsoy, “Alacakları her kararda da yanlarında olacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Ayrıca çevre yolu, park bahçelere bakım yapılması da şart. Çevre yolunda kaldırımlarda yabani otlardan maalesef yürünmüyor” diye aktardı.

İlçeyi her zaman siyaset üstü gördüğünü her defasında dile getirdiğini ifade eden Yalçınsoy;
“Geçmişte Domaniç gazetemize verdiğim demeçte ilçemizde ki sağlık, eğitim, tarım politikaları, yapılmayan yatırımlarla ilgili gerekli birimlerin sorumlularını eleştirmiştim. Kendilerine husumetim olduğu için değil tamamen ilçemizin durumunu iyileştirmek içindi! Sağlık konusunda yoğun çabamız meyvelerini vermeye başladı. İkinci önceliğimiz eğitim, Domaniç MYO kazanan yeni öğrencilerimize hayırlı olsun diyor eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. İlçemizde barınma ve sosyal faaliyetler konusunda her türlü gençliğimizin yanındayız!

Son olarak ve maalesef ilçemizin kanayan yarası olan ilçemizi bazı ailelerin tekelinden kurtarıp her kesime hitap eden bütün ailelerimize çocuklarına, geleceklerine yönelik ortak kararlar almak için mücadele edeceğiz. Maalesef ilçe menfaatleri değil de kişisel menfaatler düşünüldükçe ilçemiz gelişmiyor. Zaten bu zihniyetle de gelişemez. Daha şeffaf, daha düzeyli, her kesime hitap ederek düşünüp kararlar almak kaçınılmazdır. Menfaatler ve çıkarlar değil de doğru ve düzgün olan her neyse onları isteyelim. Oy kaygısı hiçbir zaman gütmedim. Her zaman doğruları savunmaya devam edeceğim. Doğru tektir ve değişmez”

Latest Posts

spot_img

Yazarlar