BAŞKAN ERTÜK, 27 EYLÜL’DE TÜM VATANDAŞLARI DOĞALGAZ İÇİN EYLEME DAVET ETTİ

Domaniç’in kurtuluşunun 100. yılı halk konserinde vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, doğalgazı ilçeye getirmek için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Kömür fiyatları içinde bir çalışma yaptıklarını söyleyen Ertürk, 2024’te açılacak fabrikalarla ilçeye ciddi bir geri dönüş olacağını ifade etti.

KEPÇE KAMYON PARASI İSTEMİYORUZ

Konser öncesi vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Uzun yıllardır sizin de bizim de beklediğimiz, doğalgaz için müracaatı yaptık. Çinigaz’a kepçe, kamyon, kaldırım parası, kazma parası, mazot parası dahi istemiyoruz. Normalde bunlar için ödeme yapmalılar, biz bunlardan vazgeçtik. Çinigaz yine değerlendirmeye alınacaktır diye cevap vermiş.

TÜM HALKIMIZI ÇINIGAZ ÖNÜNE DAVET EDİYORUM

Bende diyorum ki biz birlikte olursa olacak bu, hepimiz de bu doğalgazın gelmesini istiyorsak tüm halkımızı 27 Eylül’de Çinigaz’ın önünde basın açıklamasına davet ediyorum. Buradan Minibüs Kooperatifi Başkanıma da sesleniyorum. Bu mesele hepimizin. Özel, resmi tüm araçlarla Kütahya’da bu eylemi gerçekleştirişsek bu iş 2024’te olacak. Facebook’ta yazı yazmakla olmuyor. 27 Eylül Salı günü hep birlikte bu sorunumuzu Türkiye’ye duyuracağız.

ANLAŞIRSAK KÖMÜR SORUNU ÇÖZÜLECEK

Bu yıl kömür büyük sıkıntı. TKİ’den randevu aldık. Oraya da şirket üzerinden kömür almak istediğimizi söyleyeceğiz. Sayın Valimiz bu konuda çok duyarlı. Özel İdare ve Belediye Şirketlerine verilsin diye bir talimat verdi. Eğer anlaşırsak, çok pahalı kömür almaktan kurtaracağız. Sadece nakliye ücretini koyup, işletmeden çıkış fiyatına kömür getireceğiz. 

2024’TE CİDDİ BİR DOMANİÇ’E GÖÇ YAŞANACAK

Vatandaşımın en büyük aruzu olan, ciddi bir göç ile 2024’te 12 adet fabrikamız olacak. Benim temennim de gurbette olan Domaniçlilerin geri dönmesi. Böyle olursa geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi kaybetmemişiz olur.

YENİ PARKIN İSMİ 5 EYLÜL PARKI OLDU

“Yeni yaptığımız yaşam parkının adını hala vermedik. Bu parkın adının 5 eylül parkı olmasını istermisiniz ? O zaman sizin isteğinize göre parkımızın adı bugünün anısına 5 eylül parkı veriyoruz. Parkımız da tamamladıktan sonra güzel bir açılış ile hayırlı olsun”

TOKİ’DEN DOMANİÇ’E 139 KONUT

Vatandaşlarımız isteğini yerine getirmek için büyük caba harcadık. Şükürler olsun bunu başardık. TOKİ’yi büyük ihtimalle Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla Domaniç’imize şuan için 139 konut, müracaat çok olursa 200 konut olacak şekilde yerimizi aldık ve TOKİ’ye teslim ettik. İnşallah bu ay açıklanacak.

2024’TE DOMANİÇ’E AVM

Yeterli mi hayır. Nasıl İnegöl’de AVM’ler görüyorsanız, nasıl yaşam alanları görüyorsanız. 2024 yılında alacağımız büyük göç ile biz Domaniç’e avm çarşıları yapacağız.

4 DÖNÜM YERİMİZE YENİ DÜĞÜN SALONU

Yeni bir proje daha hazırladık. Nasip olursa Jandarma kavşağındaki 4 dönüm yerimize düğün salonu ve kır bahçesi için projemiz hazır. Sizler takdir ederseniz, sizler tercih ederseniz. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz. Karar sizin, hizmet bizim” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar