BİRE BİR ANLATINIZ

Domaniç için Ağustos ve Eylül ayı bambaşka bir öneme sahiptir. Saru Batu Bey anması ve Hayme Ana göç şenliklerini içinde barındırır.

Ve dahi Ağustos ayının Türk tarihinde de ayrı bir yeri vardır. Milletimizin büyük zaferlerinin pek çoğu bu ayda gerçekleşmiştir. Türk’ün zaferi her zaman fetihle taçlanır. Zafer, bir savaşı kazanmak ve bir yeri almak anlamındadır. Fetih ise, zafer sonucu ele geçirilen yerdeki halkın gönlünü kazanmaktır. Zafer, fetihle kalıcı hale gelir. Ağustos ayında aziz milletimizin gerçekleştirdiği zaferlere bakacak olursak;

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi
1287 Domaniç (İkizce) zaferi
11 Ağustos 1473 Otlukbeli Zaferi
23 Ağustos 1514 Çaldıran Zaferi
24 Ağustos1516 Mercidabık Zaferi
29 Ağustos 1521 Belgrad’ın Fethi
29 Ağustos 1526 Mohaç Zaferi
1 Ağustos 1571 Kıbrıs’ın Fethi
5 Ağustos 1919 Erzurum Kongresi
23 Ağustos 1921 Sakarya Meydan Savaşı’nın başlaması ve 26-30 Ağustos 1922 Büyük Taarruz …muhteşem tablosu karşımıza çıkar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya Meydan Muharebesine; ‘’Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. ‘’diyerek başlamış, ‘’Ordular , ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri…’’ emri ile bu savaşı sonuçlandırmıştır.

Bizler zaferlerimizi gururla anarken yenilgilerimizden de gerekli dersleri çıkarmayı bilmeliyiz. 21.Asrı Türk yüzyılı yapabilmek için çıkış noktamızla varış yerimiz arasında kuvvetli bağlar kurmalıyız.

Gençlerimize, geçmişimizi her an hatırlatarak birlik ve beraberliğimiz pekiştirilmelidir.

Ağustos ayı zaferlerinden bahsetmişken ve bu zaferlerin kutlamalarını yapmak için görkemli etkinlikler düzenlemişken bu kutlamalarda cennetten bir ilçe olan Domaniç’in sorunlarını törenlere gelecek olanlara anlatıp çare arayalım derim. Hep birlikte. Sonu zaferle, Domaniç’in kazanımı ile bitecek olan haklı mücadelesi için birlik olalım.

Büyük Taarruzun 100. yılında 29 Ağustos 2022 tarihinde kuruluş ve kurtuluşun şehri Kütahya’mıza gelecek olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bire bir anlatalım derdimizi.

Sakın hangi derdimizi demeyin.
O Kadar çok derdimiz varki.
Ülkemizin ekonomik sıkıntılarla imtihan olduğu bu zamanda Domaniç’linin ayağımızın altındaki kömürü tedarik edemediğini, doğalgaz beklentimizin yarım kaldığını, hastane ve cezaevi inşaatların yarım kaldığını, bitirilemeyen yollarımızı, hayalini kurduğumuz dağ yoluna tırmanma şeridini, Domaniç’in etkili ve yetkili kişileri başta olmak üzere iktidar partisinin ilçe başkanı ve sivil toplum örgütleri ile sayın Cumhurbaşkanımıza kim ulaşabilecek ise sorunlarınızı bizzat Cumhurbaşkanımıza bire bir anlatınız lütfen. Anlatınız ki, Domaniç’linin bu ziyaret sonrası bu sorunların aşılma sürece hızlansın. Hızlansın ki sonu Domaniç’linin zaferi ile sonuçlanacak bir Ağustos ayı yaşayalım.

Bu arada bu hafta sonu Domaniç Karaköy’de gerçekleşecek olan Şehit Saru Batu Bey’in Şehadetinin 735 nci Sene-i Devriyesinde birlik olmaya ve huzurunda duaya okuntulusuz.
Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar