Kaymakam İpek son ziyaretini Hayme Ana’ya yaptı

Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi, Ertuğrul Gazi’nin annesi, Hayme Ana’ın Çarşamba köyündeki kabri başında dua etti.

Ardahan’ın Çıldır ilçesi Kaymakamlığına atanan Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, kamu kurumları ve vatandaşlarla vedalaştı.

İlçe de ki veda ziyaretlerini bitiren Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek, son olarak Hayme Ana’nın türbesini ziyaret edip, dua etti.

Yaklaşık 2 yıl süren görev süresini tamamladığını aktaran İpek, bu süre zarfında kurumlarımızla uyumlu ve başarılı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Domaniç’e atandığında “Ata mirası olan Osmanlı’nın mayalandığı, Kayı boyunun aşiretten beyliğe, Beylikten Devlete yol aldığı, bu kutlu devletin temellerinin atıldığı Domaniç’e atandık. Bu aziz ülkenin doğduğu topraklardan biri olan Domaniç’e hizmet etmek bir onurdur” diyerek 2 yıl önce ilçemize göreve başlayan İpek ayrılırken, “Ata yurdu kıymetli Domaniç’imizde çalışmanın mutluluğu ve heyecanı ile birlikte buradan ayrılmanın hüznü içerisindeyim. Bu topraklara hizmet etmek benim için büyük bir onurdu. Hepinizi ayrı ayrı Allah’a emanet ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. Ecdadımızın emaneti olan bu köklü mirasa her zaman sahip çıkacak, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle ülkemizi huzur ve refah içinde geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışacağız. İnşallah Hayme Ana’nın bizlere emanet ettiği tüm değerlerimizi bizler de gelecek nesillere aynı duygularla aktarırız” diye belirtti.

Ecdadın bıraktığı miras ve inanç için minnetlerini Hayme Ana’nın huzuruna gelerek arz ettiğini belirten İpek “helallik dileyerek veda ediyorum” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar