MİNİK ALPLER EBE HATUN ÇAMLIĞINDA BULUŞTU

Domaniç İlçe Müftülüğü İlçe ve köy Kuran kurslarına katılan 400 öğrenciyi Ebe Hatun Çamlığında buluşturdu.


İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş imamlığında toplu halde eğitim amaçlı namaz kılan öğrencilere, köfte ekmek ve dondurma ikram edildi.

Domaniç İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek’in talimatları ile yapılan organizasyona, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve heyeti ile Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk ve Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın’ın yansıra, ilçe protokolü ile cami imamları ve veliler katıldı.

Alanı dolduran kalabalığı selamlayan Kaymakam İpek, “ İlçe merkezi ve köylerimizden yaz Kuran kursuna katılan evlatlarımızı, Ebe Hatun Çamlığının Manevi huzurunda bir araya getirdik. İlçe müftülüğümüz ve belediye destekleri ile kaymakamlığımız bünyesinde yaptığımız bu çalışmada maksadımız, eğlenceli faaliyetlerle çocuklara camiyi sevdirmek dini eğitimleri heyecanlı bir hale getirmektir. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik umarım zamanla gelenekselleşerek devam eder. Emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.


Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’te yaptığı konuşmasında, başta Kaymakam olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.


İlçe Müftüsü Şaban Durmuş, “İlçemizin yaz kuran kursunda okuyan güzel çocuklarını birlik beraberlik içinde bir araya getirerek, Ebe Hatun Çamlığındayız. Burası dünyanın ilk Ebe Çadırının kurulduğu, Kayı Alp lerinin dünyaya gözünü açtığı mekândır. İstedik ki Domaniç’in küçük Alpleri de atalarının ayak bastığı yerleri tanısın. Dinimizi, devletimizi, tarihimizi yerinde öğrenip sevsin. Bu vesile ile bizleri destekleyen herkese teşekkürlerimi sunarım “dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar