DOMANİÇ’İN ÖNCELİĞİ DOĞAL GAZ OLMALI

Birinci ayda bu köşede hem yakınıp hemde temenni mahiyetinde Kendi evinde kiracı olmak diye bir yazı yazmıştım. Temennilerimiz bir bir gerçekleşmeye yol aldı. Aptala malum olur sözünü değiştirip, Domaniç delilerine Malum oldu galiba benim gibi Domaniç delilerine diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Geçen hafta güzel şeyler oluyor başlığı ile başladığım yazımında Domaniç’te güzel şeylerin olduğunu, hastane ve cezaevi inşaatının akıbetinin de bir an önce Domaniç’linin bilgisine sunulması gerektiğini yazmıştım sunulmalı da. Hastane ve cezaevi inşaatları da bir an evvel başlayıp Domaniç insanının hizmetine sunulmalı.

Güzel şeyler olmaya devam ediyor, İlçemiz Domaniç’te. Muratlı köyünün yol çalışması nihayetinde başlamış. Hayırlı olsun inşallah Muratlı köylülerimize.

Diğer bir güzel gelişme haberini de, Domaniç Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürk Bey’ler verdi. Domaniç Belediyesinin hazırladığı ve 17 bin metrekare alana yapılacak olan “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) projesi onaylandı” bu çok güzel bir gelişme Domaniç için. Her Domaniçli inşallah kendi evinde oturacak ileriki senelerde.

Bu güzel haberler sonucunda daha bir umutlu oluyoruz Domaniç adına. Gelecekten umutluyuz tabikide. Amma velakin, bazı konular var ki; DOĞAL GAZ gibi mesela, İnsan ister istemez karamsar oluveriyor bir anda. Domaniçliler yapılacak Toki evlerinde, yani kendi evlerinde kiracı olarak mı oturacak sorusu aklıma geldi bir anda.

Evet kiracı. Malum ekonomik kriz vatandaşımızın belini bükmekte ve zor bir dönemden geçmekteyiz. Bu ekonomik şartlar doğrultusunda kömüre gelen zamlar ve genelde sitede yaşayıp kalorifer yakan Domaniç insanı site aidatların yükselmesi sonucu kendi evlerinde kiracı konumunda. Bu olay yapılacak Toki sitelerinde de mi böyle olacak. Domaniç insanı kömür fiyatları altında ezdirilmemeli. Her ne pahasına olursa olsun Domaniç’in seçilmiş ve atanmış yetkili ve etkili kişileri doğal gaz noktasında el birlik olup Domaniç’e doğal gazın bir an evvel getirilmesini sağlamalı. Yoksa Domaniçli TOKİ’lerde de otursa, kendi evinde ömrünün sonuna kadar kiracı olarak oturmak zorunda kalacak.

İşin Özü şu. 

Domaniç’in önceliği doğal gaz olmalı. Domaniç halkına Toki konutlarının hayırlara vesile olması dileğiyle, Domaniçliler sağlıkla, sevgiyle kendi evlerinde ev sahibi olarak oturur inşallah. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar