GÜZEL ŞEYLER OLUYOR 

Geçen haftadaki yazımın başlığından yola çıkarak daha fazla, fazla fazla ödenekler gerek İlçeme diyerek bu haftaki yazıma başlamak istiyorum. Siyasilerimiz sen ben kavgasından uzaklaşıp, iktidarı ve muhalefeti ile her birilerinin ilçemize katabileceği güzellikler ki; muhakkak vardır, kazandırılmalı cennetten bir köşe olan devlet ekilen toprak, Osmanlı’nın ilk yurdu olan Domaniç’ime.

Bu arada, sessiz ve sedasız kapımızı çalan, muharrem ayı, 1444 hicri yılımız. Türk ve İslam alemi, tüm dünya insanlığı için huzura, selamete, birliğe ve dirliğe vesile olsun İnşallah.

Ekonomik sıkıntılar ile mücadele etmeye çalışıyoruz. Hayat pahalılığı her geçen gün biraz daha zorladığı yurdum insanı gibi biz Domaniçlileri de zorluyor. Bu günlerde geçecek bir gün muhakkak. Bu Günlere inat, güzel şeyler de oluyor Domaniç’imde.

Görmek isteyene görünen, duymak isteyene duyulan, ön yargısız bakıldığında gerçekten de çok güzel şeyler oluyor.

Güzel şeyler demişken; Domaniçli genç kardeşimiz Hasan Yiğit Şentürk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) sözelde Türkiye 353.’sü oldu. Bundan daha güzeli ne olabilir. Kendisini, ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, üniversite hayatında başarılar diliyorum genç kardeşimize.

Domaniç Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürk’ün bir açılışta, 12 fabrika ile 1000 kişilik istihdam beyanatını, Domaniç’linin geleceğe umutla bakması adına diğer bir güzel gelişme olarak görüyorum. İnşallah fabrikaların açılıp Domaniç’linin Domaniç’te doyduğu, göçün önlendiği güzel günleride görürüz. Hadi hayırlısı.

Diğer taraftan Domaniç Belediyesi tarafından yapılan sosyal tesis ve park alanında sona gelindi. Yeni sosyal tesiste ilk düğün organizasyonu bile yapıldı. Bu güzellikleri Domaniç halkı zaten hakkediyor. İlçemde daha fazla sosyal tesislerimize diyerek, Domaniç Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürkü tebrik ediyorum.

Diğer taraftan Domaniç’in 29 dan fazla köyümüzün İl özel idaresi tarafından bitirilen alt yapıları, yolları gibi güzel gelişmeleri de okuyor ve şahitlik ediyoruz bu güzel gelişmelere.

Domaniç insanının yaşam seviyesinin en yüksek olduğu, Domaniç’in tarihi ve kültürel anlamda prim yaptığı güzel günlerin yaklaştığını hissediyorum. Yapmamız gereken, yukarıda da belirttiğim gibi sen ben kavgasından uzak, iktidarı ve muhalefeti ile Domaniçlilik hukukunu muhafaza edip daha çok güzellikler kazandırmak, beraber yaşadığımız bu güzel ilçeye.

En güzel olanı da, Çukurca Beldesi Belediye Başkanı Sayın Emin Taşgın Başkanımızın başlattığı, atıl durumdaki tarım arazilerini üretime açarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor olması. Tebrikler sayın başkanım.

Bu güzellikler olurken, hastane ve cezaevi inşaatının durduğunu Domaniçli unutmadı. Domaniç insanı inşaatların duruş sebebini ve akıbetini de merak etmekte doğal olarak. Bu soruların cevabınıda siyasilerimizden beklemektedir. En doğal hakları da zaten. 

Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar