DAHA FAZLA ÖDENEK

Kıymetini bilmek gerek elimizdekilerin…

Senenin 12 ayında yeşili görebileceğiniz ender doğa olayına şahit olduğumuz ve 1240 Km lik yüzölçümü bulunan ilçemiz Domaniç’in hemen hemen tamamı vasıflı çam, gürgen, ardıç, meşe ağaçları ile kaplı ormanlık. Mevsimlerden yaz ayındayız. Eyvah dememek için orman yangınlarına karşı biz Domaniçliler iki kat daha fazla dikkatli olacağız. Emet ilçesinde orman yangını var. Yazımı yazarken devam eden orman yangını tez elden söndürülür inşallah. Bölgeye intikal eden tüm görevlilerimize kolaylıklar diliyorum. Geçmiş olsun Emet

Ve yine geçtiğimiz pazar günü 24 Temmuzdu günlerden. Yani gazeteciler ve Basın bayramıydı. Bazıları için belkide hiç bir şey ifade etmiyor ise de benim için çok şey ifade ediyor. GAZETECİLİK.

Gazeteci fikirlerini özgürce, en doğru şekilde topluma iletmek durumdadır. “Haber kutsal, yorum hürdür.” deyimi önemlidir. Yazılan yazılarda doğru ve nitelikli yazılması gereklidir. Ülkemizde ve ilçemizdeki yayınlanan yerel gazeteler çoğu zorluklar içerisinde yayın hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadır. Bu gazeteler genelde, gazete olmaktan uzak içerik ve görünüş bakımından da okuyucuyu tatmin etmeyen bir görünüm arz etmektedir. En önemli geliri olan resmi ilanlardır. Dernekler Kanunundaki değişiklikler ve özellikle bazı ilçelerdeki, örneğin ilçemiz Domaniç’te resmi kurumların azalması nedeniyle gelirleri düşmüştür. Keza reklam geliri ise yok denecek kadardır.

Yukarıdaki saydıklarım zorluklar ve akabinde verilen özveri ile haberdar etme pahasına gecesini gündüzüne katarak çalışan ve ilçemizde faaliyette bulunan -Domaniç Delileri- Domaniç Gazetesi ve ulusal haber ajansı temsilcileri Serdar Yiğit Tamer Yiğit ve Mustafa Yiğit başta olmak üzere üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı Kutlarım.

Değinmek istediğim diğer bir konu ise İl özel idaresinin çalışmaları konusu olacak. İl Genel Meclis üyelerimizin gayretli çalışmalarına bu köşemde değinmesem olmazdı. Bazılarına göre belki yalaka bile olacağım ama yukarıda da belirttiğim gibi, yazılarımda fikirlerimi özgürce ve doğru bildiğimi topluma iletmekte yola çıkarak yazıyorum.

Yıllardır özlemini ve hayalini kurduğum tarihi ve kültürel değerlerimizin yol çalışmalarında gelinen son nokta ve köylerimizin alt yapı çalışmaları taktire şayan çalışmalar. İl özel idaresinden daha çok ödenek çıkartılıp eksik kalanlarımız için mücadele de ediyorlardır muhakkak İl Genel meclisi üyelerimiz.

Ödenekler için muhakkak çalışıyorlardır. Bundan şahsım olarak şüphem yok. Olması gerekende daha fazla hizmet etmek olmalı ki; İlçemizin en büyük ve göç vermeyen köyü olan Muratlı köyümüzün yollarının yapılıp, köyünü terketmeyip, İlçemiz ekonomisine katkı sağlayan köylülerimize rahat ulaşım imkanı sağlansın. Kısacası Muratlı köyümüzün yollarına da bir el atılsın. 

Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar