Çukurca Belediyesi, 7 bin metrekarelik park inşa ediyor

Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, beldeye 7 bin metrekarelik dev bir park yapmaya başladıklarını belirterek, “ Bir vaadimiz daha hayata geçiyor. Otluk deresine yapacağımız bu sosyal yaşam alanımız yeşil Çukura’mıza çok yakışacak” dedi.

Günlük hayatın koşuşturması arasında yorulan insanların, nefes alabilecekleri ve Çukurca’nın doğal güzelliklerinden faydalanabilecekleri yeni bir yaşam alanı için ilk kazmayı vurduklarını belirten Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, “ Vatandaşlarımızın kuş sesleri arasında huzur bulacağı, aileleri ile piknik ve yürüyüş yaparak keyifli vakit geçirebileceği bu alanı beldemize ve ilçemize kazandırmak için çok heyecanlıyız” dedi.

PARKIN İÇERİSİNDE YOK YOK

Tam 7 bin metrekare alana kurulacak park ile ilgiliyi detayları veren Başkan Taşgın, “Parkımızda bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk oyun parkı, park spor fitness alanı, 15 adet barbekülü piknik oturma grupları, 3 adet kamelya, mescit, büfe gibi alanlar olacak” ifadelerini kullandı.

ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İhalesi tamamlanan Çukurca Park ve Mesire Alanı Projesi’nin alt yapı çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Taşgın, “İlk etapta yürüme yolları ve kamelya alan yerlerin ihalesi yapılarak kısa sürede bitirilecektir. Kamelya ve çocuk oyun parklarını diğer belediyelerin destekleri ile tamamlamaya çalışacağız. Park içerisindeki mescit ve şadırvan için sponsor veya belde halkımızın katkılarıyla tamamlayacağız. Başladığımız proje hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

22 BİN METREKARE YEŞİL ALAN OLACAK

Toplamda 7 bin m² alanı kapsayacak yeni park, belediyenin daha önce çöplerden arındırarak ağaçlandırdığı alan ile birlikte 22 bin m² olacak. Beldeye yeni kazandırılan kapalı halı sahanında bulunduğu bölge devasa bir sosyal tesislerle dolu bir yeşil alan olacak.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar