ALLAH DERMAN VERSİN

Malumunuz önümüz Kurban Bayramı… Şimdiden başta tüm Domaniçlilerin ve okurlarımın mübarek Kurban Bayramını kutlar, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Beni takip eden okurlarım hatırlayacaklardır. Belkide hatırlanmayacak kadar da eskimiş bir yazım denk geldi arşivimi karıştırırken. 23 Ocak 2013 tarihli köşe yazımın başlığı şöyleymiş. “Bir olalım, diri olalım, iri olalım” Domaniç’te hangi fikirden, hangi ideolojiden, hangi partiden olursa olsun Domaniç insanının “Domaniç için” birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği vurgusunu yapmışım. Tam tamına 9 yıl önce. Zaten her zaman üzerinde özellikle durduğum konu da buydu.

Yine ve yeniden tekrarlamak istiyorum. “Domaniç için bir olalım, diri olalım, iri olalım.”

Aslında Domaniç insanı mevzu bahis Domaniç olunca birden kenetleniveriyor. Ortak paydası Domaniç olunca üzerinde bulunan bütün kimlikleri çıkarıp, Domaniç kimliği ile bir ve beraber oluveriyor. Buna en yakın tarihli örnek ise geçen haftalardaki 661 Domaniç yağlı pehlivan güreşleri öncesi bir ağanın Domaniç için söylediği sözler üzerine, Domaniç’linin birlik ve beraberlik içerisinde, hep bir ağızdan verdiği tepkiydi. Bazılarının ilgisini çekmesede verilen tepki Domaniç’in tarihi, kültürel, sosyal ve politik önemi açısından önemliydi. Domaniç Gazetesi genel yayın yönetmeni Mustafa Yiğit Ağabeyimin yazdığı yazıyı herkesin okumasını tavsiye ederim.

Konu yağlı güreşler olunca bu hafta sonu Kırkpınar yağlı güreşleri gerçekleşti. Güreşler büyük bir heyecan ve sürprizler ile geçti. Yağlı Güreşlerin bir  Yörük işi olduğu tescillendi ve

Kırkpınar yağlı güreşlerinde, Antalya’dan, öz be öz, Yörük ve Türkmen Olan Cengizhan Şimşek baş pehlivan oldu. Kendisini tebrik ediyorum.

Yağlı güreşlerde aynı heyecanı geçtiğimiz haftalarda Recep Kara’nın baş pehlivan olduğu 661. Domaniç yağlı pehlivan güreşlerinde de bizzat yaşama fırsatı buldu Domaniçliler. O heyecanı güreşleri izleyen bir kardeşiniz olarak tribünde yaşayanlardan birisiyim.

Heyecan deyince. Yağlı güreşlerinin olmazsa olmazı, ağalık yarışıda bir başka heyecanlıydı bu sene. Kıyasıya geçen ağalık yarışı sonrasında Ercan Tekdemir 662. Domaniç yağlı pehlivan güreşlerinin ağası oldu. Bu ağalık Domaniç halkında büyük bir heyecan yarattı gelecek yılda yapılacak güreşler adına.

Güreş ağamız Ercan Tekdemir’in Domaniç gazetesine verdiği demeci okuyunca beni bir başka heyecan sardı aslında. Ağa Tekdemir “Güreş organizasyonun siyaset dışı olduğunu ve hep birlikte olunursa başarılı olunacağını savunuyor, farkındalık yaratmak için seçildiği günden itibaren çalışmaya başladığını ifade ediyor, bir komisyon oluşturularak ve oluşturulan komisyon ortak fikirlerde buluşarak çalışacak diyede ekliyordu. Ağa Tekdemir’in benimde yıllardan beridir Bıkmadan usanmadan yazdığım ve söylediğim ‘Domaniç için Domaniç’in tüm paydaşları ile birlikte hareket edeceğiz’ deyişi beni dahada çok heyecanlandırdı. Birlik ve beraberlik Domaniç’in kurtuluşunun ilk adımıydı. Ağa birliği ve beraberliği vadediyordu o demecinde.

O heyecan, birlik ve beraberlik ile biz Domaniçlilerin üstünden gelemeyeceği hiç bir iş yoktur evelallah. 662.Domaniç yağlı güreşleri için biz Domaniçlilere

, Allah derman versin şimdiden.

Bir ve beraber olarak kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar