Domaniç’in LGS’de ki tablosu

Domaniç’te 120 öğrencinin girdiği sınavın sonuçları, meb.gov.tr sayfasında açıklandı. İlçemizde 50 öğrenci sınavla öğrenci alacak okulların puanına erişti. 11 öğrenci de 400 üzerinde puan aldı.

Ortaokul öğrencilerinin merakla beklediği Liselere Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk Domaniç’in LGS’de ki başarı tablosunu gazetemiz ile paylaştı.

BAŞARI YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Şentürk

, “5 Haziran tarihinde yapılan Liselere Giriş Sınavında öğrencilerimizin gösterdiği başarılı sonuçlar, yüzümüzü güldürdü. 2022 yılında  LGS sınava giren 120 öğrencimizden en az 50 öğrencimiz  sınavla öğrenci alan okullara gidebilecek düzeyde puan alarak bu yıl da bizleri mahcup etmediler. 400 ve üzeri puan alan 11 öğrencimiz,350-400 puan aralığında 10 öğrencimiz,300-350 puan aralığında ise 29 öğrencimiz bulunmaktadır. Başta öğrencilerimiz olmak üzere okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrenci velilerimize teşekkür ediyoruz.

10 OKULA KADAR TERCİH

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

25 TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6’ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak. 4-20 Temmuz tarihlerinde tercihlerin alınması ile birlikte 25 Temmuz’da öğrencilerimizin yerleştiği okullar açıklanacak” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar