ASLINDA O KADAR KONU VAR Kİ YAZILACAK

Domaniç işte.

Yazılarımı yazarken Osmanlı’nın ilk yurdu olan ilçede Ecdada minnettarlık hissiyatım ve kendimi ait hissettiğim ilçede daha huzurlu ve mutlu yaşayabilmeyi hayal edip yazarım.

Ne yazık ki içinde bulunduğumuz ekonomik zorluklar bazı hayallerimizi ütopikleştirmeye başladı. Her gün gelen zam haberleri, ülke gündeminde kültürel olayları ikinci plana itmekte. Geçim sıkıntısı halkımızı zorlamakta. Yine de geleceğimiz için ümit kâr olmakta direnenlerdenim. Gelecek bizlerin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin inşallah.

Bazı konular vardır defalarca yazsan hiç bir zaman ağırlığını yitirmez, benimde önceliğim, cennetten bir köşe olan ilçemiz Domaniç’in tarihi, Kültürü ve doğası. Defalarca yazdık ve çizdik bu köşemizde. Ne yazık ki okunmadı belkide yazılarımız, Domaniç’in etkili ve yetkili kişilerince. 3-5 duyarlı vatandaşın bizleri tebrik veya eleştirmesiyle son buldu. Velhasılı ilçemiz Domaniçliler olarak biraz daha kan kaybederek bu haftayı da kapattık.

İlçemiz adına, içimizi acıtan konularda olmuyor değil mesela. Kadın Muhtarlar Derneğinin ilçemizi

, Hayme Anayı ziyaretini ilçemiz tanıtımı adına kullanamadık. Oksijen deposu doğamızı altın ve mermer madencilerinden koruyamadık mesela. Keşke Domaniç ormanları milli park olsaydı da altın ve mermer madencilerinin iştahını kabartmasaydı. Bu anlamda haklı mücadelesinden dolayı Çukurca Beldesi Belediye Başkanı Sayın Emin Taşkın başkanını tebrik ediyorum.

Bazı konular var ki, yukarıda da belirttiğim gibi ümitlerimizi tazelememiz konusunda bizlerin yüreğine su serpiyor. Kütahya İl Özel İdaresi, İl Encümeni Başkanlığı, ilçemiz Küçükköy’de 4 bin 673,71 hektar büyüklüğündeki alan sınırı içindeki 1 adet jeotermal kaynak arama sahası için üç yıllık arama ruhsatı vermek üzere, açık teklif usulüyle  ihale yapacak. İşte bu bizleri Domaniç adına umutlandırıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Darısı Karamanlar ve Kozcağız hamamının restorasyonlarına diyorum. Aslında o kadar konu var ki, eksi ve artılarıyla yazılacak. Malumunuz yerimiz dar.

Önümüzdeki hafta Domaniç Ebe Çamlığı 661. kez yağlı güreşlere ev sahipliği yapacak. Domaniç’te tekrardan Osman Gazi’nin doğumunun şanına yakışan güreşler tutacak pehlivanlar. Bu doyumsuz anları yaşamak için çıkın çıkın gelin Domaniç’e. Kayıboyunun en eski güreş organizasyonuna okuntulusunuz efendim. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar