Siyer-i Nebi sınavı heyecanı

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı’nın her sene geleneksel olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması, bu sene de lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi.

Domaniç’te 30 öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.
Domaniç Anadolu Gençlik Derneği İlçe Temsilcisi Zeki Aslan

, “ Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) hayatını gençlere anlatabilmek amacıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) – Milli Gençlik Vakfı (MGV) tarafından her sene düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene de Türkiye’nin 81 ilinde ve Domaniç’te yoğun katılımla gerçekleştirdik. Sınavın sonuçları ise 30 Haziran tarihinde www.efendimizinizinde.com adresi üzerinden açıklanacak” dedi.

Yarışma sonucunda Türkiye geneli ödülü lise düzeyinde; birinciye 3 bin TL ve kitap seti, ikinciye 2 bin TL ve kitap seti, üçüncüye bin 500 TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise bin TL ve kitap seti olarak belirlendi. Ortaokul düzeyinde ise; birinciye 2 bin TL ve kitap seti, ikinciye bin 500 TL ve kitap seti, üçüncüye bin TL ve kitap seti, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ve kitap seti ödül verilecek. Domaniç Anadolu Gençlik Derneği İlçe Temsilcisi Zeki Aslan, yarışmaya katılan öğrencilerin en büyük ve paha biçilemez kazancı ise Peygamber Efendimiz’in hayatını daha iyi öğrenmek olacağını ifade etti.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar