DOMANİÇ CHP TEŞKİLATINDAN ÖĞRENCİLERE JEST

Domaniç Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, ilçede öğrenim gören Hayme Ana Meslek Yüksek okulu öğrencilerine Uysallar İnşaat Şirketinin sahibi Engin Uysal’ında destekleri ile unutulmaz bir yıl sonu eğlencesi düzenledi.İsmail Usta Oba Çadırında düzenlenen etkinliğe katılan 70 kadar öğrenci, Grup Rivayet’in Rock Müziği ve Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinin türkü ezgileriyle coştu.

HERKESİ DAVET ETTİK GELMEDİLER

CHP Domaniç ilçe başkanı Murat Sert, “ İlçe Kaymakamımız Muhammed Enes İpek, Domaniç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit’e öğrenciler için bir etkinlik düzenleyelim demiş. Mustafa Bey’de ilçede ki mekân sahipleri ile görüşüyorken bizde durumdan haberdar olduk. Partimizin sekreteri ve iş adamı Engin Uysal ve Mustafa Yiğit ile konuyu görüştük. Siyasetin olmayacağı mümkünse tüm siyasi partilerinde davet edilerek öğrencinin Domaniç’ten talebinin de alınacağı bir organizasyon için kolları sıvadık. Tüm parti teşkilatlarını ve kaymakamımızı, okul yönetimini davet ettik. Kaymakamımız ilçe dışında olacağını önceden haber verdi ve gelemedi. Siyasi partilerimizde maalesef geri dönüş alamadık. Sivil toplum örgütlerinden ise sadece Esnaf Odası Başkanımız Yahya Türk davetimize icabet etti” dedi.

DAHA FAZLA SOSYAL FALİYETLER YAPACAĞIZ

Domaniç CHP İlçe Sekreteri ve iş adamı Engin Uysal, “Öğrencilerimiz ile bir araya gelerek Domaniç’ten taleplerini dinledik. Biz öğrencilerimizin Domaniç’te mutlu ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirmelerini ve Domaniç’i her daim güzel duygularla yad etmelerini, İlçemize yeni dönemlerde gelecek olan öğrenciler için iyi referanslar vermelerini sağlamak istiyoruz. Güzel ve eğlenceli bir gece oldu diye düşünüyorum,öğrenci arkadaşlarımızla bu geceleri geleneksel hale getirme konusunda fikir birliğine vardık umut ediyorum ki gelecek yıl her şey çok daha güzel olacak.Bizim burada hiçbir siyasi beklentimiz ve çalışmamız olmadı,her şey öğrencilerimiz ve Domaniç içindir.Hayme Ana MYO’ da kantin sorunu var bu çözülmeli,çünkü kantin öğrencilerin nefes alma , birbirleriyle tanışma ve kaynaşma yeridir ve öğrenci için çok önemlidir. Bir diğer sorun ise barınma yeridir, ilçemize mutlaka KYK yurdu kazandırılmalıdır. Ayrıca İlçemizde sosyal etkinlikler yok denecek kadar az, sonuçta öğrencilerimiz genç bireylerdir eğlenmek, gezip görmek isterler. İlçemize ivedilikle sosyal alanlar kazandırılmalı ve ilçemizde etkinlikler düzenlenmelidir. Tiyatro gösterileri, ayda birde olsa sinema günleri, konser etkinlikleri düzenlenebilir diye düşünüyoruz. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi öğrencilere yönelik kurslar açabilir ve öğrencilerimizin verimli zaman geçirmelerini sağlayabilir. Bu konuda fikirlerimizi paylaşmaya ve destek olmaya hazırız. Ben ve arkadaşlarım eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz

kamagra oral jelly usa

, bu nedenle İlçemizden 23 öğrencimize çeşitli vakıf ve kişilerden burs imkanı sağladık. Amacımız okuyamayan öğrenci kalmasın. Her yıl bu sayıyı arttırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. MYO öğrencileri ve her eğitim düzeyindeki Domaniçli öğrencilerle her fırsatta buluşacağız, sorunları dinleyeceğiz ve her konuda yardımcı olacağız. Domaniç’ten güzel duygularla ayrılan her öğrenci Domaniç’e gelecek yıllar için daha fazla öğrenci gelmesini sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Buradan bu gecede emeği geçen, katkılarını esirgemeyen İlçe Başkanım ve yönetim kurulumuza, katkı veren esnaf arkadaşlarımıza ve bizi öğrencilerle buluşturan Mustafa YİĞİT’e teşekkür ediyorum” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar