Kuracağımız Parti İktidar Olduğunda. ( 1 )

Günümüzde ki mevcut partilerin tümü, ‘İstatistiklerde yüze sıfır virgül sıfır 3 aldığımız doğru değildir. Seçimi biz kazanacağız” diyorlar. Yalan söylüyorlar. Çünkü,  seçimi bizim kuracağımız parti kazanacak…

Bizim Kuracağımız parti, tüm ezberleri bozacak bir misyona, muhteşem bir vizyona, hiçbir partide olmayan programa sahip…

1. ÖNCE BAĞIMSIZ BASIN.    

Basın yeniden gazetecilere verilecek. Dinden, siyasetten uzak halka yakın, bağımsız ve özgür olacak. Tüm gelişmiş ülkelerde ki gibi ulusal değil yerel basın güçlendirilecek.

2. DEVLET HALKIN ÇARE KAPISI OLACAK.         

 Ülkemizde tüm kesimleri birleştiren, yüzde 51 ile seçilecek olan, yalnızca emekli hakim ve ya noterlerin aday olabileceği bir makam seçilecek. Adı yine Cumhurbaşkanlığı makamı olabilir.  Valiler, kaymakamlar, adli makamlar ve kolluk kuvvetleri ile Devlet Denetleme Müfettişleri bu makama bağlı olacak. Görevleri ise halkı dinlemek, adaleti sağlamak ve denetlemek olacak.

3. PARLEMENTO DA MİLLETVEKİLLİĞİ KALKACAK.          

Seçim barajı kalkacak. Partiler seçimlere bakanlar kurulu ve çalışma arkadaşları ile girecek. Yüzde 51’i alan ülkenin başbakanı olacak. İster iktidar ister muhalefet olsun tüm liderler en fazla 2 defa aday olabilecek. Lideri delege değil üye seçecek. Milletvekili görevini muhtarlar ve belediye başkanları üstlenecek.

4.ASKERLİK KALKACAK.

 Zorunlu askerlik kalkacak. İlkokuldan liseye kadar her eğitim döneminde çocuklara birkaç hafta askerlik eğitimi verilecek. Liseyi bitiren genç

kamagra pills

, seferberlik halinde bir komando disiplini ve eğitimine sahip olacak. Ordumuz ise profesyonel ekiplerden oluşacak.

5. DİYANET KALKACAK.

Dini inançlar kişiyi bağlar. Kuranda ki Kâfurun süresi kurallarına göre yeniden yapılandırılacak. Dini faaliyetler devletten alınıp cemaatlere devredilecek. Devlet denetleme kurumundan dini kuralları bildiğini ispatlayan ve yeterli bağışcı ve üye bulan istediği camiyi, cemaati, kurabilecek. Halkı kandıran, din dışı faaliyet gösteren, devlete göz dikenler ömür boyu devlet hizmetinde görev alacak şekilde cezalandırılacak. Okullarda din dersi zorunlu Kuran mealini ezberlemek mecbur hale getirilecek.

6. DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI KURULACAK. 

2011 yılında kapatılan devlet planlama teşkilatı yeniden devreye girecek. Eğitim, üretim, ulaşım, sanatkârlar kısacası tüm icracı kurumlar devlet planlama teşkilatının kararları ile çalışacak. Topraklar birleştirilecek, nereye ne ekileceğine, kaç doktor kaç tamirci yetiştirileceğine DPT karar verecek.

7. AMASIZ ANAYASA.  

Ülkede yaşayan her vatandaş yasalar önünde eşit olacak. Trafik cezası köyde ki çobana nasıl işliyorsa görev dışındaki hakime savcıya, valiye kaymakama, siyasiye zengine aynı işleyecek.

8.SİYASİLERE YASAK GELECEK.  

Seçilmiş siyasiler, halka açık camilere gidemeyecek, dini ve milli slogan kullanamayacak. Tarihimizi ve tarihi şahsiyetlerimizi övmekte yermekte siyasilere yasak olacak. Siyasi sadece ne yatığını, ne yapabileceğinin propagandasını yapabilecek.

DEVAMI GELECEK…

Latest Posts

spot_img

Yazarlar