Cuma, Temmuz 1, 2022
spot_img
More

  Değil Et, Ot Bile Yiyemiyoruz

  Kılcal damarlarımıza kadar siyasete bulaştığımız, her konuya ön yargılı baktığımız, yazdığımız haberlere göre bir gün sağcı bir gün solcu olarak yaftalandığımız, bizden olmayanı hain olarak gördüğümüz bu günlerde, dostluk arkadaşlık, akrabalık, duygularımız da bitmiştir.
  Aha buraya yazıyorum. Yapılacak ilk seçimde, sahibinin lehine havlayan itler gibi, anasına babasına, abisine ablasına kardeşine, halasına amcasına dayısına teyzesine dostlarına arkadaşlarına, liderinin ağzıyla saldıracak tipler var etrafımız da.
  Biz insan olmayı beceremedik, Sen bu işi hallediver diye talimat verircesine, “Allah sonumuzu hayreylesin” demiyorum. Allah’ın tek kulu, tek uğraşısı bizler değiliz.
  İçip içip araba kullanıp, kaza yapınca da Allah öyle yazmış diye Allah’ı suçlayan biz, yan gelip yatıp, Allah’ım rızkımızı sen ver” diye talimat veren biz, akletmeyip, okumayıp, çalışmayıp, üretmeyip, her şeyi Allah’tan isteyen biz, din de bile bölünüp bir birimizi Allahu Ekber diye öldüren biz, komşunun tarlasına tecavüz eden, komşunun karısını taciz eden, dedikodu yapıp düzenini bozan biz, kendi evinin önünü süpürmeyip komşuya çamur atan biz, komşusu açken tok yatan, güçlüye köle olan, zengine saygı duyan, başına çoban-lider arayan biz.
  Şahsen benim inandığım Allah, çalışana, üretene, dürüst olana her türlü desteği veriyor. Almanya, Japonya, gibi ülkelerde bunu rahatlıkla görüyoruz. Ama bizim cahil ve çirkef kalmamızı isteyenler ‘gavurlardan örnek almasınlar” diye “ Allah onlara bu dünyada bize ahirette verecek yalanını uyduruyorlar Kuran’a inat.


  X X X

  Geçtiğimiz yıl bu aylarda “kömüre zam gelecekmiş engel olalım” mealinde ki yazımıza aklı kıtlar olayı kişiselleştirip kimi muhaliflikle suçladı. Bize akıl ve teselli vermeye kalktı. 650 liralık kömür bin lira olacak diye idi korkumuz. Bir yıl sonra 4 bin liralardan bahsediliyor.

  Allah her kese bir kabiliyet vermiş. Bizimkisi de gazetecilik ve 32 yıldır bu işi yapıyoruz. Kendimize göre tecrübelerimiz, öngörülerimiz var. 15 yılda Domaniç, Domaniç Gazetesi ile Domaniç’te neler yaptığımızı gördü. Görmeyen üç beş kişi ki bunlar tam bir katran karası, bir kazan ak sütü, bir damla ile karartabiliyorlar…
  Diyeceğimiz şu ki sevgili okurlar. Asla bir siyasiyi 3 defa seçmemeli, yoldan çıkıyorlar. Çoğu dünya ülkesinde zaten üç defa aday olmak yasak. Bizde iki de çokta…. !? Her uzun dönemli iktidarların acısını, bu millet çok ağır ödedi.
  Seçilene bir öz güven geliyor, çalışmasam da oy geliyor diyor, bana kimse hesap soramaz diyor. Kayırmalar, kaçırmalar başlıyor. Bedeli de kayrılmayanlar, kaçırılanlar ödüyor. Türkiye yine eskilere döndü. Zamsız geçen saatimiz yok. Fiyatlar arttıkça, kaçaklar da artar, kaçaklar arttıkça dengeler bozulur, huzur bozulur. Ahlak bozulur.

  Oldu da.

  “Değil et, ot bile yiyemiyoruz” diyor haberlerde bir emekli şehirli. Biz Allah’a şükür Domaniçliyiz. Etimizi de otumuzu da kendimiz yetiştirebiliyoruz. Üstelik dünyanın en kalitelisini üretiyoruz. Çoğumuz bunun düne kadar farkında değildi. Dünyada gıda sorunu çıktıkça ki daha da çıkacak Domaniç’in değerini daha çok anlayacağız. Bu yüzden bırakın siyaseti bir kenara bir birimizin ve ilçemizin kıymetini bilelim. Çünkü açlık kapımıza dayandı !!!

  Latest Posts

  spot_img

  Yazarlar