Büyük iftar davetine katılım yoğun oldu

Domaniç Kaymakamlığı ve Domaniç Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Büyük İftar Daveti’ katılım oldukça yüksek oldu.

Bugün düzenlenen ‘Büyük İftar Daveti’ Domaniç Ortaokul bahçesinde gerçekleşti.

İftar öncesi vatandaşlara hitaben konuşan İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek, “Ramazan; İslam’ın merhametini, hakkaniyetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlakını, tüm insanlığa anlatan; kişinin kendisiyle yüzleştiği, yenilendiği, kutsal ve bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlerin kıymetini bilip, şükretmemizi sağlar. Bugün burada, sizlerle aynı sofrada orucumuzu açmanın heyecanını yaşayarak, bu ortamı paylaşmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, siz kıymetli Domaniç halkına saygılarımı sunuyorum” dedi.

Domaniç Belediye Başkanımız Sahvet Ertürk’te, “Pandemi döneminde hep özlemle beklediğimiz Bayramımızı bayram havasında karşılayalım, tıpkı, çocukluğumuzdaki gibi gençliğimizdeki gibi Bayramlarımız birlik ve beraberlik içinde olsun, Ramazan Bayramımız şimdiden mübarek olsun. Bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Tekrar hoş geldiniz diyor, sizlere saygılarımı sunuyorum” dedi.

İftar yemeğinden sonra, Tasavvuf, Ud, Ney, Bendir, Semazen, Aşık ile Maşuk, Palyaço ve maskot gösterileri yapıldı. Çocuklar şişme oyun parkuruna doyasıya eğlendi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar