23 NİSAN

Biz Türkler dünyanın eski milletlerindeniz ve bununla da pek övünürüz. Hatta 17 devlet kurmakla da pek övünürüz.
16’sını kim yıktıysa !?
Selçuklunun mimarisi, Osmanlının 6 yüz yıllık hükümranlığı ile de pek övünürüz. Övünenlerimiz olduğu kadar yerenlerimiz de pek çoktur.
Son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti ile de övünenler olduğu gibi yerenler de vardır. Cumhuriyetin kurucusunu övenler kurucularına yani Mustafa Kemal Atatürk’e ATAM derler. Öncesini kabul etmezler. Oysa Mustafa Kemal bir Osmanlı askeridir ve bu yeni vatanı Osmanlı askerleri ile kurtarmış ve kurmuştur. Felsefesini de Kayıların Ertuğrul’undan almış, çalışma masasının ardında Osman ve Ertuğrul’un fotoğraflarını asmıştır. (Mustafa Kemal Yılmaz ÖZDİL)
Atatürk’ten daha Atatürkçü kesimin abartılı tavırları, daha da açalım. Kendi fikirlerini Atatürk kalkanı ile uygulamaya çalışanlar, bazı kesimleri kızdırmış ve Atatürk düşmanı yapmıştır. Aynen günümüzde İslam ve Peygamber sevgisini abartıp din kalkanı ile fikirlerini aşılamaya çalışanlara kızanların, deist olduğu gibi. (Tarihte görülmemiş bir hızla deizm artarken camilerin içi de iyiden iyiye boşaldı)
Önümüzdeki 23 Nisan Cumartesi günü, Çocuk Bayramı. Bu bayram her ne kadar çocuk bayramı olsa da, öğretmenler sağ olsun ellerinde ki çocuklarla başta protokol olmak üzere büyükleri eğlendirmek için aylardır hummalı bir çalışma içinde çocuklara şov hazırlatıyorlar.
Peki Atatürk ulusal egemenlik günümüzü niye çocuklara hediye etti hiç düşündük araştırdık mı ?
Cumhuriyetten sonra Atatürk ve arkadaşları halkın arasında gezmektedirler. Öyle konvoymuş, korumaymış şatafatmış yok tabi. Direk halkla iç içe…
Bir kenarda üst baş yok, kir pas içindeki çocuklar oyun oynuyorlar. Atatürk oradan birine sormuş, “Bunlar kimin çocukları böyle” ? – “Paşam, bu çocuklar savaşta anne babasını kaybetmiş kimsesiz şehit çocukları”… Gözleri dolan Atatürk, “ Biz bu savaşı bunların babaları sayesinde kazandık. Bu cumhuriyeti bunların ataları sayesinde kazandık. Bundan sonra Ulusal Egemenlik Günümüz aynı zamanda Çocuk bayramıdır. O gün bu çocuklara her türlü imkan sağlanacak çocuklar eğlendirilecek” demiş.
Atatürk işte… Birilerinin Atam diye arkasına sığındığı, diğerlerinin din düşmanı / Yunan gelseydi daha iyi olurdu diye saldırdığı Yörük Türkmen oğlu !!!!
Milli Bayramı olmayanın dini bayramı olmaz ! Dün Yunanın, İngilizin yetim bıraktığı, bu gün de onların atıklarının yetim bıraktığı başta yetim çocuklar olmak üzere tüm çocukları 23 Nisan da sevindirin sevindirelim !

Latest Posts

spot_img

Yazarlar