ÇOK DAHA GÜZEL OLUYORUZ

Ramazan ayının üçte birini geride bıraktık. Ramazan ayının Birliği beraberliği üzerimize olsun. Birlik, beraberlik ve dayanışma ayının idrakini on iki ay yaşamak duası ile yazıma başlamak istiyorum.
Malumunuz geçtiğimiz hafta Polis haftasıydı. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 177. yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Bizler bütün emniyet mensuplarımıza minnettarız….Emniyet Teşkilatımız; hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle, vatandaşlarımızın hak ve hürriyetlerini ve kamu düzenini korumaktadır. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatı’mızın 177. kuruluş yıl dönümünde Şehit Polislerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yâd ediyor, görev başında bulunan Polislerimizinde Polis Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.
İnegöl Belediyesinde, Polis Haftası kapsamında Domaniçli Polis Memuru Mehmet Gün’ün el emeği eserlerinin yer aldığı Kişisel Yakma Sergisi düzenlendi. Tarihimize yön veren önemli şahsiyetler ile vatan uğruna can veren şehitlerimizin yer aldığı sergi, büyük beğeni topladı. Hemşehrilerimiz Mehmet Gün’ü Domaniçliler de bu özel günde yalnız bırakmadı. Domaniçliler Polis Memurumuz Mehmet Gün için bir ve beraber olarak oradalardı. Nede güzeldi Domaniçlilerin bir Domaniçliye sahip çıkması. Bir ve beraber olunca çok daha güzel oluyor Domaniç. Nede güzel yakışıyor birlik ve beraberlik Domaniç’ime. Mehmet Gün ağabeyime başarılarının devamını diliyorum.
Kar yağışı nedeniyle aralar verilen, 15 haftalık uzun bir maratonun sonucunda Domaniç Amatör ligi şampiyonu olan Sarıot Gençiksporun kupa merasimi ve Kütahya 1. Amatör Ligi Play Off  maçı vardı bu geçtiğimiz pazar günü. Temsilcimiz Sarıot Gençlikspor, Söğüt Gençlikspor’u harika futbolu ile 5-0 yenerek Domaniçlilere futbol ziyafeti sundu. Sarıot Gençlikspor’u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Domaniçliler de Söğüt Gençlik Spor maçında Sarıot Gençliksporu yalnız bırakmadılar. Tek yürekti Domaniç. Kendi ilçesinin takımı için mülki amirimizden tutunda, Belediye Başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve 15 hafta rakip oldukları kulüplerin başkanlarından, taraftarlarına kadar Sarıot Gençlikspor için oradaydılar. Yukarıdada belirttiğim gibi çok güzel oluyoruz bir ve beraber olunca.
Bu arada futbol Mevzu bahis olurda, Domaniç Gazetesinin hazırlayıp sunduğu ve Domaniç’te oynanan maçları canlı yayınlayan ‘Domaniçte Futbol’  programına değinmeden geçmek olmaz. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Başarılarının devamını diliyorum.
Uzun lafın kısası, Domaniç’in birlik ve beraberliğinin sağlanması adına çok güzel bir haftaydı geçen hafta. Nazım Hikmet’in “…bu memleket bizim, bu cennet, bu cehennem bizim…. Yaşamak… bir orman gibi kardeşcesine..” dizelerinde ifade ettiği gibi; Muhacirlerden Safa Köyü’ne kadar Bu Domaniç bizim… Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar