Evi yanan şehit ailesine beyaz eşya yardımında bulundular

Erikli köyünde, gece yarısı çıkan yangında evsiz kalan 73 yaşındaki şehit ailesi Selim Yıldırım ve eşi Ayşe Yıldırım’a bir yardım da il dışından geldi.

Evi yanan şehit ailesi için Gölcük’te bir araya gelen hayırseverler Domaniç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Yavuz ile iletişime geçti. Yavuz, ailenin ihtiyaçları ile ilgili araştırma yapıp, hayırseverlerle koordinasyonu sağladı.

Hemen ihtiyaçları gidermek için kolları sıvayan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı Kürşat Yıldırım, Gölcük Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Harun Kargılı, öğretmen ve öğrencileri, TES Başkanı Eyüp Arslan, Barbaros İlkokulu Müdürü Uğur Okkirman ve öğretmenleri ile Ilıca Restorant İşletmecisi Fedakar Batı’nın katkılarıyla çamaşır makinesi, buzdolabı ve set üstü ocak aldı.

Geçtiğimiz günlerde ise alınan beyaz eşyalar aileye teslim edildi.

Aileye Domaniç Kaymakamı Muhammed Enes İpek tarafından ilk etapta AFAD aracılığıyla 22 bin TL ilk yardım ödeneği çıkartıldı, barınma ve insani ihtiyaçların da ulaştırılması için ise yardımlar sürüyor.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar