Polis Memuru Gün’ü Domaniçliler yalnız bırakmadı

İnegöl Belediyesi, Polis Haftası kapsamında Domaniçli Polis Memuru Mehmet Gün’ün el emeği eserlerinin yer aldığı Kişisel Yakma Sergisi düzenledi. Tarihimize yön veren önemli şahsiyetler ile vatan uğruna can veren şehitlerimizin yer aldığı sergi, büyük beğeni topladı. Gün’ü Domaniçliler de bu özel günde yalnız bırakmadı.

İnegöl Belediyesi, 04-10 Nisan arasında kutlanan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 177. Yılı kapsamında Kent Müzesinde özel bir düzenledi. Polis Memuru Mehmet Gün’ün hazırladığı Kişisel Yakma Sergisi, İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Domaniç Belediye Başkanı Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İnegöl Domaniçliler Derneği Başkanı Mehmet Sargın ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşması yapan Gün, “ Sergide ilçemiz Domaniç ve Kütahya’nın plakası olan 43 adet eserim var. Herkese iyi seyirler” ifadelerini kullandı.

Polis Memuru Mehmet Gün’ün büyük bir özveriyle ortaya koyduğu eserlerinden oluşan Kişisel Yakma sergisi, aynı zamanda birçok kültür etkinliğinin ve özellikle sergilerin merkezi konumuna gelen İnegöl Kent Müzesinin de 149. Sergisi olma özelliğini taşıyor. İçerisinde tarihimize yön veren önemli şahsiyetler; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han ve Seyit Onbaşı, bunun yanı sıra; vatanımız için canlarını feda eden, şanlı Türk Bayrağının dalgalanması için, hür ve bağımsız bir Türkiye için şahadete yürüyen kahramanlar; Şehit Ömer Halisdemir, Eren Bülbül, Savcı Mehmet Selim Kiraz, Polis Memuru Fethi Sekin ve Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk gibi isimlerin portrelerinin yakma sanatıyla tabloya dönüşmüş hali yer alan sergide toplamda 43 eser bulunuyor.

30 Nisan Cumartesi gününe kadar açık kalacak olan sergi, yapılan açılış töreni sonrası davetliler tarafından ilgiyle gezilerek incelendi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar