80 KİŞİLİK FABRİKA TAŞIMA SUYLA ÇALIŞIYOR

İlçemiz de tekstil ürünleri işleyen, 80 kişinin istihdam edildiği fabrika, aylardan beri taşıma su ile çalışıyor. İşçiler isyan noktasında, patron çare arıyor…

İlçemizde 2017 yılından beri faaliyet gösteren BUSE TEKSTİL de işler taşıma suyla yürüyor. Aylardan beri su sıkıntısı çeken fabrikada işçiler isyan noktasında, patron kapı kapı dolaşarak çare arıyor.

Buse Tekstil’in sahibi Mecit Subaşı, “2017 yılından beri ilçede büyük markalara tekstil ürünleri işliyoruz. İşletmemizde 80 Domaniçliyi istihdam ediyoruz. Domaniç çok güzel bir ilçe ve aynı zamanda büyük illere yakınlığı ile de çok cazip bir ilçe, çalışanlarımızla da yıllardan beri ahenk içinde çalışıyoruz. Ancak yıllardır yaşadığımız su sıkıntımız bir türlü çözülemiyor. Su sıkıntımızı Sayın Valimize söyledik. Gelen giden birkaç Kaymakamımıza söyledik. Defalarca Belediyeye söyledik. Belediye her defasında gelip araştırdı inceledi, bir çözüm bulamadı. Havalarda kötü gidince büyük bir çalışma da yapamadı.

DURABEYDEN BİDONLARLA SU TAŞIYORUZ

Son şubat ayından beri ise damla su akmıyor. Tuvaletler ayrı sorun, mutfak ayrı sorun. Çalışanlarımız su taşımaktan isyan noktasına geldi. Günlük 250 litre sadece ütü buhar sistemi için su kullanıyoruz. Her gün Durabey’den çeşmelerden gelen taşıma su ile işlerimizi götürmeye çalışıyoruz.

BELEDİYEDEN DESTEK BEKLİYORUZ

Domaniç’ten ve Domaniçli çalışanlarımızdan son derece memnunuz. İyi kötü 80 Domaniçliyi istihdam ediyoruz. Belediye Başkanımız eskiden ara sıra gelip sorunlarımızı dinler birlikte çözümler üretmeye çalışırdık. Yolumuz bataklık ve çukurlarla dolu, suyumuz akmıyor. Ben de çaresizim. Koskoca fabrika taşıma suyla dönmez. Lütfen Belediyemiz en azından su sorunumuza da bize yardımcı olunsun” dedi.

SORUNU DA BİLİYORUZ ÇÖZÜMÜ DE HAVALARIN AÇMASINI BEKLEDİK

Konuyu ilettiğimiz Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “ Sorunu da biliyoruz çözümü de. Ancak, havalar o kadar kötü gitti ki, köklü bir çözüm için çalışma yapamadık. Buse Tekstil’in de içinde bulunduğu bölgeye su aktarma sorunumuz vardı. Sanayi tarafında işyerleri arttıkça bu sorunda büyüdü. Köklü çözüm için bu bölgeye yeni hat döşememiz gerekiyordu. Ancak havalar o kadar kötü gitti, kış o kadar uzun sürdü ki. Köklü bir çalışma yapamadık. Havalar düzeldi. Çalışmalarımız başladı. Kısa süre zarfında bu bölgenin su sorununu çözüyoruz” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar