RAMAZAN GELDİ

On bir ayın sultanı Ramazan geldi. Ramazan ayı oruç ve nefsin terbiyesinin edildiği sabır ayıdır. Her şeyden önce içinde Kadir Gecesini barındırır ki, Kur’an-ı Kerim bu ayda nazil olmaya başlamıştır. Ramazan ayı yüzü suyu hürmetine, Rabbim tüm hastalarımıza Şafi sıfatına hürmeten acil şifalar versin. Tüm dünya İnsanlığına barış ve huzur getirsin. İnsanlık âleminin ve Müslümanların Ramazanlarını yaşaması ve bayramlarını bayram gibi yaptıkları nice günlere ulaşmak dileğiyle, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı tüm Domaniçlilere ve Müslümanlara hayırlara vesile olur inşallah.
Biz Domaniçliler olarak, göynekle kış geçiren ecdadın torunlarıyız. Kocadağ’dan esen soğuk gecelerinden beri yıldızlar toplarız yeni düşlerimize. Onun İçindir ki hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayacağız. Her zaman olduğu gibi yine ve yeniden içinde bulunduğumuz ekonomik anlamdaki bu zorlu süreçte, devlet ekilen toprak, Osmanlı’nın ilk yurdu Domaniç’te birlik ve beraberliği inançlı bir şekilde göstermeye ve sergilemeye devam edeceğiz. Biriz, beraberiz; Biz Türk milletiyiz ve Domaniçliyiz. Allah’ın izniyle el ele verdikten, omuz omuza durduktan sonra her türlü felaketi ve krizi yener, hepsinin üstesinden milletçe geliriz. Biriz, beraberiz. Domaniçliyiz deyip bir olunca, birlik olunca neleri başarabildiğimizi hatırlatmaya gerek yok sanırım.
Güneş açtı ve hava sıcaklıkları yükselmeye başladı. Bahar hafiften hafiften kendini hissettiriyor. Bu kış çok uzun ve bir o kadar da çetin geçti. Bahar geldi hava sıcaklıkları arttı artmasına da Domaniç’linin kış ayı çok zor geçti. Gelecek senelerde öyle geçeceğe benziyor. Domaniçli artan kömür fiyatları karşısında bu kış ısınamadı desek yerinde olur. Onun İçindir ki, gelecek kışlar için siyasilerimiz Domaniç için doğal gaz ve kömür fiyatlarının sıkı takipçisi olması gerek. Domaniç için büyük bir sorun doğal gaz sorunu. Domaniçli kışın çektiği cefayı yazın unutmaz hatırlatması yapmak istiyorum buradan.
Malumunuz 1 Nisan 1960 Domaniç’in İlçe oluşu. Domaniç’in  ilçe oluşunun  62. Yıldönümü kutlu olsun. Domaniç,  ilçe olmak için Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında kaybettiği ilçe (kaza) statüsünü tekrar kazanmak için 1960 yılına kadar çok mücadele vermiş. Bu mücadelenin semereleri zor da olsa alınmış. Domaniç’te  “ilçe oluşunun 62 yıldönümü” gibi yeni etkinlikler düzenlenerek halkımızın eğlenebileceği, enerjisini harcayabileceği, moral bulacağı, birlik beraberliğin kaynaşmanın olduğu özel günler yapılabilir. Başta ilk belediye başkanımız  merhum Yahya Yiğit olmak üzere ahirete göçmüş Domaniç’in  değerli başkanlarını minnet ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun.Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar