Selim Dede’yi Anma ve Hıdırellez Şenlikleri geniş kapsamlı olacak

Pandemi, sokağa çıkma yasakları derken kısıtlanan sosyal hayat sonrası vatandaşların motivasyonunu artırmak için Selim Dedeyi Anma ve Hıdırellez Şenliklerine bu yıl ayrı bir önem veriliyor. Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, şenliklere kaynak bulmak için ziyaretlerini sürdürüyor.

Salgın nedeniyle yapılamayan özlemle beklenen Selim Dedeyi Anma ve Hıdırellez Şenlikleri için hazırlıklar sürüyor. Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek talebinde bulunmuştu. Son olarak Kütahya Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dr. Ziya Taşkent’i makamında ziyaret ederek projeyi teslim etti.

Başkan Taşgın, “Covid-19 salgını sebebiyle sosyal hayatı kısıtlanan vatandaşlarımıza motivasyon sağlamak için, bu yıl Geleneksel 10. sunu yapacağımız Şenlikler için Domaniç Kaymakamımız Sayın Muhammet Enes İpek ile istişareleri neticesinde bütün köylerimiz ve okul öğrencilerimizin katılımıyla geniş kapsamlı bir şenlik yapmayı planlamaktayız. İnşallah hayırlara vesile olur. Yakın ilgi ve alakası için Genel Müdürümüze İl Başkanımıza şükranlarımı sunarım” dedi.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar