BAHAR BİZLER İÇİN GELSİN

Yazıma başlarken geçen hafta 107. yılını kutladığımız, vatan için dönmeyi düşünmeyenlerin, Türk’ün, Çanakkale zaferi kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Şehitlerimizin ruhları şad  olsun.
Dışarıda kar var. Mart ayı bu sene Martlığını yaptı. Her şeye rağmen, bahar yeniden geldi. Türk’ün bayramı Nevruz‬ kutlu olsun. Şifasıyla ve umutlarıyla gelsin inşallah.
Domaniç yıllardır çok kötü günler yaşadı. Bir anlamda çok kötü bir süreçten geçti. İlçemiz büyüme yerine sürekli kan kaybetti, ufacık sorunlar çözülemedi, bu da Domaniç insanını hayal kırıklığına uğrattı çoğu zaman. Domaniç insanını umutsuzluğa sevk etti. 2012 yılında ilçemizde var olan resmi kurumlar bir bir kapatılmaya başlandı ve kapatıldı. Sonra neler mi yaşandı ? Aslında hiçbir şey yaşanmadı. Yani kaybedilen şeylerin yerine hiçbir şey konulmadı. Boşa geçen uzun uzun yıllar. Tam tamına on yıl. Domaniç, yine aynı Domaniç… Yani Domaniç zaman kaybetmeye, kan kaybetmeye devam ediyor… Ne olacak bu Domaniç’in hali ? Domaniç’in kaybetmeye ne kadar tahammülü var acaba ?
Tam Domaniç giderek köyleştiriliyor, Domaniçli hak ettiği payı alamıyor. Domaniç insanı ötekileştiriliyor. Domaniç sahipsiz, Domaniçli sahipsiz. Kurumların bir bir kapatılması Domaniç’in gözden çıkarıldığı görüntüsü veriyor, derken. Güzel gelişmeler yaşanmaya başladı. Domaniç’e Adliyemizin tekrardan açılabilmesi gündeme geldi. Hazır Cezaevinin inşaatı devam ederken çok güzel bir gelişme. Bu gelişme doğal olarak Domaniç insanını mutlu ettiği gibi, beni de mutlu ediyor. Benim için Domaniç adına sevinmek ve umudumun devamlılığı adına güzel olan gelişmeler. Kısacası Domaniç’te mevsim bahar. Yeni umutlar ve yeni heyecanlar.
Bence bu güzel gelişmenin, bütün siyasilerimiz ile el ele takibi sağlanmalı. İktadarı muhalefeti bir olması gerekiyor. Darısı diğer siyasilerimize diyerek, CHP Domaniç İlçe Teşkilatının  “hep birlikte Domaniç için mücadele edelim” çağrısı muhakkak dikkate alınmalı. Siyasetçilerin yapay gündemlerden uzaklaşıp, Domaniç’in gerçek sorunlarına çare araması için bir ve beraber olunmalıdır.  Unutulmamalıdır ki ; Mevzu Domaniç ise gerisi teferruattır. Domaniç senin partin benim partim anlayışından daha mühimdir ve siyasete kurban edilmemelidir. Her siyasi parti kendi üzerine düşeni yapmak zorundadır. Bu sene bahar bizler için gelsin. Adliyemiz geri gelsin. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar