TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN VEFASI

Vefa İstanbul’da bir semt adı değilmiş. Bu hafta Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizlere bunu bir kez daha hissettirdi. Yazımın ilerleyen bölümlerinde bu konuya değineceğim.
Genelde yazılarımda cennetten bir ilçe olan Domaniç’in öncelikli sorunlarını dile getirmeyi amaç edinmiş bir kardeşinizim. Yazdığım müddetçe de eksiklerimizi dillendirmeye devam edeceğim.
Domaniç’imizin olmaz ise olmazları, sorunlarının başında yol, doğal gaz, göç ve istihdam gelmekte. Bu sorunların bir an evvel çözüme ulaştırılması Domaniç’i gelecek yıllara hazırlamak adına çok önemli. Birer birer bu sorunların çözüme ulaştığını da yazmak nasip olur inşallah.
Hadi Hayırlısı diyorum..1970 yılında Adalet Partisi Kütahya milletvekili Cavit ERDEMİR’den, Domaniçli muhtarlarımıza Domaniç-Tavşanlı yolunun yapılacağına dair mektuplar geldiğini konuştuk o dönemin canlı şahitleri abilerle. Yolsuzluğumuzun yarım asrı geçen bir sorun olduğunu öğrendim bende bu hafta. Ama yine bir umutlandım doğrusu. Sıfır makinalar ile yeni bir şantiye kurulmuş. Ne olur bitirelim şu yolu artık.
Malumunuz geçen hafta, ilçemiz en büyük sivil toplum kuruluşlarının kongrelerine sahiplik yaptı. Kongreler sonucunda, Domaniç Esnaf Odası Başkanı Yahya TÜRK,  Domaniç Şoförler Odası Başkanı Ahmet ÖZOĞUL seçildiler. Görevlerinde başkanlarıma başarılar diliyorum. Oda başkanlarımız bu seçimde güven tazelemiş oldular. Günümüz yeni Türkiye’sinde esnaf ve şoförlerimiz eskilerle devam kararı aldılar kısacası.
Yeni dönemlerinde oda başkanlarımız STK olma bilincinin hakkını vererek, mülki ve idari bazda yöneticileri tetikleyici, Domaniç’i bir adım ileriye taşımak için yaşanabilir bir ilçe emanet edici ve olumsuzluklar karşısında da halkla iç içe olup farkındalık yaratmalarını bekliyorum.  O zaman eski başkanlarım ile yeni Türkiye’de var olacak bir Domaniç için “Hep ileriye, ileriye Domaniç” diyerek tekrardan başkanlarımızı kutluyorum.
Yazımın başında da ifade ettim. O kadar çok duygulandım ki anlatamam. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiç bir şehidini unutmadığı gibi Domaniçli Şehidimiz Efrahim YILDIRIM’ı ve ailesini unutmadı. Kütahya Valimiz Sayın Ali Çelik bu hafta ilçemizdeydi. İlçemizde bir takım ziyaretlerde bulundu. En önemlisi ise Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vefasını hissettirdiği geçen haftalarda evi yanan şehit ailesini ziyaret edip, onların yanan evinin devlet tarafından yapılacağını duyurması idi. Vefalı Türk şehit ailesine gelmişti. Varol’sun Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Kütahya Valisi sayın Ali ÇELİK bey başta olmak üzere, Domaniç Kaymakamımız sayın Muhammed Enes İPEK ve Domaniç Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK beylere, bu vefada emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
İnşallah Domaniçlerde devletimizin gösterdiği vefa duygusunu omuzlarına sırtlanıp, 13 Mart 2016 yılında Ankara’daki terör saldırısında 16 yaşında şehit olan Mehmet Emre Çakar’ın kabri başında olacaklardır gelecek hafta. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Velhasılıkelam, yeni Türkiye’de eski kültürümüz ve vefamız hala diri ve canlı. Rabbim bizleri vefadan, saygıdan, sevgiden, hoşgörüden ve insan olan yanımızdan mahrum bırakmasın. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar