ILICAKSU’DA ‘DÜRÜ KALKSIN MI?’ ANKETİ YAPILDI

Ilıcaksu muhtarlığı facebook sayfasında düğünlerden önce dağıtılan dürünün kaldırılmasına yönelik anket düzenlendi.

Ilıcaksu Muhtarı Ercan Özhan, köyün facebook grubunda, “Değerli vatandaşlarımız son dönemlerde bize gelen en büyük istek düğünlerden önce dağıtılan dürünün kaldırılmasıdır. Yaklaşık olarak 10-15 bin lira civarı maliyeti düğün sahibine yüklemektedir. Bu konuyu oylama ile bir karara bağlamak isteriz çoğunluğun dediği ne çıkarsa onu yapalım” paylaşımını yaparak anket düzenledi.

Düzenlenen ankete 252 kişi katıldı. Ankete katılan 247 kişi dürü kalksın, 5 kişi ise kalkmasın dedi.


Anket sonucu Muhtar Ercan Özhan, “Herkesin görüşüne saygı duymalıyız. Maksadımız ortak karar vermektir. Buna göre önümüzdeki yaz düğün yapacak olupta dürü alan vatandaşlarımız var. Tabi ki artık dağıtacaklar. Önemli olan bundan sonra dağıtmamak. İnşallah bundan sonra düğünümüze bekleriz, daveti yeterli olur en güzel şekilde düğünlerimizi yaparız (böylece bana verdiği yazmaya bak rengine bak ne biçim gömlek bu küçücük gibi söylenmelerde olmaz artık).
Bir başka konumuz ise cenazelerde pide dağıtılması lütfen bundan sonra cenaze sahipleri pide yemek dağıtmasın hocalarımızın da dediği gibi dinimizce de uygun değil zaten” ifadelerini kullandı.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar