Hala Eskiden Bu Da Yoktu Havasındasın Ya

Hamdolsun bir kışı daha uyuyarak çıkarmak üzereyiz. Bu kış geçen seneki kışa göre daha zor geçiyor. Geçen seneki kış ta bir önce ki seneye göre zor geçmişti. Yıl yıldan kötü geliyor vesselam.
Ekonomik kriz vardı yoktu. İşler kötüye gidiyordu, gitmiyordu, “Kriz var diyen haindir” derken imdada korona yetişti.
Unutmayalım, son yarım asra damgasını vuran bu günkü liderimiz, iktidara yürürken, “Hükümet sıkıştıkça dış güçler bahanesine sığınıyor” demiştir. O yüzden bozulan ekonomiyi DIŞ GÜÇLER e yormak kolay değil ama sağlam bir limandı. Eskiden işler bozuldu mu hükümet ne kadar dış güçler dese de, halk dinlemez ilk seçimde hemen muhalefeti iktidar yapardı. Ama nerde o eski günler? Artık iktidara aday bir muhalefet bile yoktu.
Her seçimden daha güçlü çıkan aynı parti, her kriz döneminde, “Enkaz devraldık. Dış güçler” demesi doğru olmazdı yeni bir şeyler bulmak lazımdı.
Neyse ki bu sefer liman çoktu. Liste başı dış güçler olsa da, gezi vardı, fetö vardı. Her üçü de eskimişken imdada korona yetişti.
Korona krizini başlatan güçler düğmeye bastı. Korona silahı geri çekiliyor gibi, şimdi iktidarların yanlışları hataları kabak gibi ortaya çıkacak. Amerika ve yaverleri Rusya- Ukrayna savaşı için tüm güçleriyle 7/24 çalışıyor. Yeni bahanemiz bu olur mu bilemeyiz ama bizde işler baya bir sarpa sardı.
Halk zamların altında inim inliyor, Ses yükseltenlerin sayısı günden güne artıyor. Ölümüne liderine bağlı olanların ise yanlış ve hatayı görüp sevdiklerini doğru yola getirmek için kral çıplak demesi diyebilmesini bekliyoruz ama onlar hala suratları şekilden şekle girse de, “ acımıyo ki acımıyo ki “demeye devam ediyorlar.
Dürüst insanlar sevdiklerinin hatalarını eleştirir ki hata ya devam etmesin, yanlışla ısrar etmesin. Bizde ise yanlışın mağdurları bile hala savunmada.
Geçtiğimiz günlerde, “ Umudumuz Ak Partililerde” diye bir yazı kaleme aldık. Sonra dan tepkilere baktık, sokak röportajlarına baktık onlardan da umudu kestik. Faturalar çok arttı diyorsun. “Sizin zamanınızda yağ kuyruğu vardı” diyor. Kömür pahalı diyorsun odun yak diyor. Açım diyorsun kuru ekmekte mi yok diyor. Neyi eleştirsen ya dış güçler diyo, ya fetö diyo, ya Kılıçdaroğlu diyo, bu günler de de trend, İmamoğlu’nun yediği balık…
Ya güzel kardeşim. Bu fatura bana çok ta sana az mı, kendi elimle seçtiğim vekil lüks için de, bana idare et kuru ekmek ye diyor. O insan, ona her şey hak ta bana mı haram ? Almanya-Amerika bizi kıskanıyor diye diye oralarda yaşayan vatandaşlarımızı da kudurttunuz. Adamlar benzininin, elektriğin arttığını kabul ediyor. Ama hala bir aylığı ile benzinini, alışverişini yapıp bir de tatile gittiğini gözümüze sokuyor.
Sana partini sat diyen yok, öteki beriki partiye git diyen yok. Bir kere de sesini çıkar. Aloo seni ben seçtim, aramızda ki bu fark ne diye sor. Benim kızı imam hatibe yolladın senin ki niye Amerika’da diye bir sor. Yabancı bir ülkede işe başlayan yeğenim, daha ilk maaşını almadan iş güvencesi ve maaş güvencesi olduğu için son model sıfır km jip aldı. 30-40 bin Euro civarından . Aynı jip benim ülkemde 3 milyon küsur. Arada bu kadar makas var. Sen hala emekli maaşınla simit alabiliyorum diye şükredelim eskiden bu da yoktu havasındasın…

Latest Posts

spot_img

Yazarlar