Umudumuz Ak Parti Aşıkları

Zaman zaman bu köşede, “Aşkın gözü kördür” atasözümüzü kullanırız. Aşık maşuğunun hatasını yanlışını görmez. Ölümüne sever. Kördür görmez, sağırdır duymaz…
Son 20 yılımıza damgasını vuran Ak Parti, ülkemiz lehine çok güzel işler yaptı. Bu halkın yarısından fazlasının gönlünü aldı, kendini sevdirdi ve oyunu aldı.
İlk on yılımızda başarıdan başarıya koştuk. Cumhuriyetten sonra yeniden dünyanın gözlerini üzerimize çevirdiği ülke olduk.
Ama kaçınılmaz gerçek son on yılda geldi çattı. İktidarda güç zehirlenmesi başladı. Tarih tekerrür etmeye başladı. “Ceketimi atsam oy alırım” diyenler yeniden türemeye başladı. “Biz bu halka, aya 4 şeritli otoban yapıyoruz desek inanırlar” diyordu birileri geçmiştekiler gibi.
“Yol yaptık, hastane yaptık” doğruydu ama, her köşe başına bir cami, bir avm, bir iki gökdelen de yapmıştık biz. Tüm bunlar gelir getirmeyen tüketim araçlarıydı. Para bitti, el de avuçta ne varsa gitti.
A 4 kağıdını kendimiz üretip 3-4 liraya satın alabiliyorken, kağıt fabrikasını satıp kağıdı ithal etmeye başladık. Aynı A 4 Kağıt bu gün 70 lira…
Söz de elektrikli traktör yapmıştık ama ne gübre fabrikamız kaldı ne de çiftçimiz. Ama saman lazım , arpa buğday lazım. Peynir ekmek lazım. Bunlar birkaç örnek. Her şeyi ithal eder duruma geliverdik son on yılda. İthalat demek döviz demek. Gavurlar bizim paramızı kabul etmiyor ki. İthalatla yükselen fiyatlara bir de döviz farkı eklenince, 500 liralık kömür oldu 2.250 lira. 100 liraya dolan depo oldu 6 yüz lira ve hala yükseliyor.
Antalya da 3 kuruşa satılan muz bize gelen kadar oluyor 300. Neymiş efendim halciler, toptancılar, nakliyeciler suçluymuş. Aşıksanız yersiniz akıllıysanız anlarsınız. Bir depo yakıt kaça çıkmış, halcinin elektrik giderleri nerelere fırlamış. Adam ne yapsın ?
Dert büyük derman küçük sadece akıllı olmak lazım.
Hükümet yanlış yapıyorsa ne yapmak lazım. Değiştirmek lazım. Bakalım muhalefet cephesine kim umut olur, kim alternatif olur?
Ooo adamlar 60 yıldır uykuda ve hala umut olmaya alternatif olmaya niyetleri yok gibi.
Çözüm bitti mi ?
Hayır…
Çözüm Ak Parti Aşıklarında . Bu partici arkadaşlar bu memlekete en büyük zararı veren arkadaşlar. Anlasa da anlamasa da alkışlayan, partisini ölümüne seven kör âşıklar. Birde bunların gözünü karartanlar var. Hükümeti bunların alkışıyla kör ve sağır edip ülkeyi sömüren her dönemin adamı yavşaklar var. Günümüzde bunlara yandaş medya deniliyor. Birkaç büyük gücün borazanlığını yapan bu yandaş medya kör aşıkları kullanıyor.
Ne zaman ki bu kör aşık güruhu uyanır. Çok sevdiği hükümetinin doğrusunu yanlışını alkışlayarak Ak Parti ye de halka da yanlış yaptığını fark eder bizde bu zor günlerden kurtuluruz. Dolayısıyla bizim umudumuz bu uyuyan Ak Partici Aşıkları !

Latest Posts

spot_img

Yazarlar