Tüm okulların bakım ve onarımları gözden geçirildi eksiklikleri giderildi

Domaniç İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2021 yılı sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler faaliyet raporu.

1-Mangala Turnuvası: İlçemiz okulları arası düzenlenen Mangala Turnuvasına toplamda 70 öğrencimiz katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
2-Satranç Turnuvası : İlçemizde 4-5 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenen okulları arası Satranç Turnuvasına toplamda 110 öğrencimiz katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
3-Masa Tenisi Turnuvası :İlçemiz ortaokul ve liseler arası masa tenisi müsabakaları düzenlenmiştir. Ayrıca Öğretmenler Günü nedeniyle Eğitim Çalışanlarımız arasında da Masa Tenisi,Dart Turnuvası düzenlenmiştir.
4-Voleybol Turnuvası :İlçemiz ortaokul ve liseler arası Voleybol Turnuvaları düzenlenmiştir.
5-İstiklâl Marşı’nın On Kıtasını Ezbere Güzel Okuma Yarışması :İlçemiz okulöncesi, ilkokul ve ortaokullar arasında düzenlenmiş, dereceye giren öğrenciler İstiklal Marşı kabul tarihinde ödüllendirilmiştir.
6- Bilim Fuarları :Müdürlüğümüze bağlı tüm okulların katılımıyla Halk Eğitimi Merkezi bahçesinde Bilim Fuarı” düzenlenmiştir.
7- Resim Sergisi: Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan yılsonu resim sergisi Gazi Selim Öztürk parkında açıldı.
8- Yıl Sonu Sergisi: İlçemiz Halk Eğitimi Merkezinde el sanatlarından oluşan yıl sonu sergisi açıldı.
9-Münazara Etkinliği: İlçemiz Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi sınıflar arası münazara etkinliği finali yapıldı.
İlçemiz Hisar İlkokulu’na İl Erişebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından “Erişebilirlik Belgesi” 3 Aralık günü düzenlenen törenle verildi.
Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarımızın bakım ve onarımları gözden geçirilmiştir. Okullarımızın bu konudaki eksiklikleri giderilmiştir.
Domaniç Anadolu imam Hatip Lisesi ile Şehit Muhammed Safitürk İmam Hatip Ortaokulu Güçlendirme kapsamında bakım onarıma alınmıştır.
İlçemiz Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi bahçesine Spor Salonu inşaatı başlamış olup yapımı devam etmektedir.
İlçemizde Açık Öğretim Kurumları (Ortaokul, Lise) Sınavlarına devam edilmektedir. Örgün eğitim dışında bulunan herkes bu imkândan yararlanmaktadır.
2021 yılında 170 öğrencimiz 8.sınıftan mezun olmuş olup bunlardan 72 öğrencimiz ilçe dışındaki sınavla öğrenci alan (Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Anadolu Liseleri,spor Liseleri ile Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Sınavlı bölümleri) okullara yerleşmiş, 90 öğrencimiz ise ilçemiz okullarına adrese dayalı yöntem ile bakanlığımız tarafından yerleştirilmişlerdir.15 lise öğrencimizde ülkemizdeki üniversitelerin çeşitli fakültelerine yerleşmişler eğitim öğretim hayatına devam etmektedirler.
.
AYRICA; İlçemizdeki ortaokul ve liselerin tüm sınıfları Akıllı Tahtalarla donatılarak FATİH projesi kurulumu tamamlanmıştır.
Domaniç Ortaokuluna hayırsever iş insanların katkılarıyla FeTeMM Atölyesi kurulmuştur
İlçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ahşap Teknolojileri ve Mobilya bölümü öğrencilerine eğitimleri süresince burs imkanı, staj ve okul bitiminden sonra iş imkanı sağlayan İnegöl Saye Home ile protokol imzalandı.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar