KENDİ EVİNDE KİRACI OLMAK

Bu hafta 2022 yılının ilk haftası.
2022 yılındayız artık.
Yeni umutlar ve güzel günlere duyulan hasretle ilerliyor takvim yaprakları. Her gün ömrümüzden bir gün daha gidiyor olsada geçen senelere bakınca geleceğimiz için umutluyuz. Umut etmekte gerekiyor zaten. Her ne kadar zor olsada karamsarlıktan kurtulup umut etmek geleceğe dair. Güzel bir duygu.

Her birimiz biliyoruz ki; 5000 kişilik bir ilçede yaşamaktayız. Akrabalık, dostluk hukukumuz, acımız, sevincimiz, nefretimiz bir. Kısacası havasını soluduğumuz, yollarında yürüdüğümüz ilçemiz, Domaniç’in birbirinden değerli bireyleriyiz.

2021 yılının, Domaniç için en azından kendi bakış açıma göre tarihi ve kültürel noktada güzel geçtiğini düşünüyorum. Domaniç Belediyesinin ve Domaniç Kaymakamlığının logo çalışması adeta Domaniç’i gelecek yüzyıla adapte etmek adına harika çalışmalar oldu. Gerçi yeni sahipleri Domaniçli olmasada, İl Özel İdaresinin koca dağa, kıl çadır ile açmış olduğu Domaniç Kayı Obası da güzel bir yatırım oldu. Kütahya Valimiz Sayın Ali ÇELİK beylerin Şehit Saru Batu Savcı Bey ile yakından ilgilenip yol çalışmasını başlatması ayrı bir güzellik. Berçin gözetleme kulesi geçen senelere göre daha bir ilgi odağı. Hayme Ana ve Göç Şenliklerine KKTC Cumhur Başkanı Sayın Ersin TATAR’ın katılması geçtiğimiz seneki törenlere ayrı bir anlam kattı. Darısı Domaniç yağlı pehlivan güreşlerinin başına inşallah.

İleriki senelerde Domaniç, köklerinden kopmadan, tarihi, kültürü ve doğası ile bir bütün halinde, içinde bulunduğumuz yüzyılın nimetlerinden yararlanılarak ve kendini yenileyerek, gelecek yüzyıla hazır olacak diye düşünüyorum. Domaniç Belediyesinin Hayme Ana heykeli çalışması ise gerçekten başlı başına güzel, bir o kadar da özel ve geleceğe umut verici bir çalışma. 2022 yılında da bu güzel çalışmaların devamının sağlanması ve takibinin yapılması muhakkak şart.

Yazmadan geçemeyeceğim bir husus var ki, yazmazsam vicdanen kendimi rahatsız hissedeceğim mühim bir konu. Domaniç Gazetesinin yukarıda saydıklarım konulardaki özverili çalışmaları. Özellikle habercilik anlamında ve çektiği fotoğraflarla Domaniç’i yerel ve ulusal bazda gündemde tutan Serdar YİĞİT kardeşime teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum ve Domaniç Gazetesi çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum. Her fırsatta eleştirilen, yandaş olan, muhalif olarak kızılan o GAZETECİLERİ kutluyorum.

Gelecekten umutluyuz tabi ki de.
Bazı konular var ki; Doğal Gaz gibi mesela, İnsan ister istemez karamsar oluveriyor bir anda. Domaniçliler kendi evlerinde kiracı.
Evet kiracı. Malum ekonomik kriz vatandaşımızın belini bükmekte ve zor bir dönemden geçmekteyiz. Bu ekonomik şartlar doğrultusunda kömüre gelen zamlar ve genelde sitede yaşayıp kalorifer yakan Domaniç insanı site aidatların yükselmesi sonucu kendi evlerinde kiracı konumunda. Her ne pahasına olursa olsun Domaniç’in seçilmiş ve atanmış yetkili ve etkili kişileri doğal gaz noktasında el birlik olup Domaniç’e doğal gazın bir an evvel getirilmesini sağlamalı. Yoksa Domaniçli kendi evinde ömrünün sonuna kadar kiracı olarak oturmak zorunda kalacak. Domaniç’in önceliği doğal gaz olmalı diyerek, Domaniçli tez zamanda, 2022 yılında ve daha sonraki yıllarda sağlıkla, sevgiyle kendi evlerinde ev sahibi olarak oturur inşallah.
Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar