“KENDİ BELEDİYELERİMİZ SORUNLARI BANA İLETMİYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya’da bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına bir mektup yazdığını ve sorun ve taleplerle bilgi istediğini ancak 1-2 talep dışında cevap almadığını belirtti. Erbaş, “3 yıldır kendi belediyelerimiz dahil yazıyorum. Sorunları iletin diyorum, ilçenin taleplerini iletin diyorum. Cevap alamıyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, 2021 yılının değerlendirmesinde bulunmak üzere basın toplantısı düzenledi. Kütahya gündemini değerlendiren Milletvekili Erbaş, gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Basın toplantısında Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İler Bükni yer aldı.

DOMANİÇ – TAVŞANLI YOLU MUTLAKA BİTECEK

Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanlığında sorduğu sorular üzerine gelen bilgilendirme notunu paylaşan Ahmet Erbaş, Tavşanlı Domaniç yolunun mutlaka biteceğini açıkladı. “Bizim Marmara’ya ulaşmamız için Domaniç üzerinden İnegöl’e ulaşmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İNEGÖL YOLUNA TÜNEL ÇOK ÜTOPİK BİR PROJE

Devletin şu anki imkânlarıyla tünel projesinin şu an çok ütopik olduğunu vurgulayan Erbaş, Domaniç – İnegöl yolunun geliştirilmesine yönelik bir çalışma olduğu bilgisi edindiğini söyledi.

BU YOL ÜÇ HAT OLMALI

Erbaş, Domaniç – İnegöl yolu için “Eti Bordan taşınan asit yüklü tankerler de bu yolda taşındığı için bu yol üç hata çevrilmeli. Ben mecliste de söyledim orası bizim ormanlarımız ‘Bir yangın çıkarsa orada söndüremeyiz’ dedim” diye konuştu. Öte yandan Eti Bor Genel Müdürü ile de bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek; “Çok yakında Balıkesir’e yapılan fabrikanın daha büyüğünün Emet Hisarcık arasında yapılacağını ve bununla ilgili bir ÇED raporunun hazırlanmaya başladığını söyledi. Emet ve Hisarcık için çok büyük bir kazanç” şeklinde konuştu.

TANITIM İÇİN ELİMİZDE 2 GÜÇ VAR

Bütün Dünya’da ses getirecek 100’yıl kutlamalarının provasının 2022’de Dumlupınar’da yapılabileceğine değinen Erbaş, Kütahya’nın tanıtımı için elindeki iki gücü; 30 Ağustos kutlamaları ve Hayme ana Şenlikleri olarak açıkladı. Ulusal ve uluslararası gündem olmuş iki değerin Kütahya’nın tanıtımı için büyük rol oynayacağına değindi.

KENDİ BELEDİYELERİMİZ DAHİL KİMSE BANA SORUNLARINI İLETMİYOR

Her yıl bir uygulama yaptığını belirten Ahmet Erbaş, plan bütçe görüşmeleri başlamadan önce Kütahya’da bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlara, odalara, borsalara, sendikalara mektup gönderdiğini, sorunlarını yazmalarını istediğini ve çözümü ilgililerle görüşebileceğini, mecliste dile getireceğinin sözünü verdiğini ancak 3 yıldır cevap alamadığını ifade etti.

Erbaş, “Bir derdiniz sıkıntınız varsa lütfen yazın, bizde bunu Türkiye’nin gündemine yerleştirmeye çalışalım. Ya da ilgili bakanın kapısına gidelim, ilgili bürokratla konuşalım ne yapacaksak yapalım… Maalesef bu konuda zayıf kalıyoruz. Sadece KÜTSO Başkanı İsmet Bey bir yazı gönderdi bir de Tavşanlı’dan Davut Bey. Derdimizi anlatmakta zorlanıyoruz. Sonuçta bizlerin beslenmesi lazım. Sosyal medyada ki dedikoduları meclis kürsüsünde anlatamam. Benim vazifem bu değil. Belediye başkanlarının hepsine yazı yazdım. 3 yıldır kendi belediyelerim dahil yazıyorum. Zorluyorum arıyorum, bir daha arıyorum. Gönül ister ki biz bunu yazmadan taleplerini bizlere iletsinler. İlçenin talepleri bize gelsin. İletin diyorum sorunlarınızı dile getireyim meclis kürsüsünde. Cevap alamıyorum” diyerek sitemini dile getirdi.

GAZETECİ OLMAYAN KİŞİLER SAYFA KURARAK GAZETECİ OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR

Yerel basının mutlaka ayakta kalması gerektiğine vurgu yapan Erbaş: “Girdi fiyatlarının çok yüksek olması nedeniyle bir ekonomik sıkıntı söz konusu. Hiçbir gazetecilik pozisyonuna sahip olmadan hiçbir eğitim almadan, hiçbir etik kurala sahip olmadan bir arkadaş rahatlıkla bir sayfa kurarak kendini gazetecilerle eşdeğer tutabiliyor. Gazetecilik yaptığını iddia eden ama bu meslekle hiçbir alakası olmayan, düz yazı yazamayacak bir fotoğraf çekemeyecek bir arkadaşın gazetecilerle aynı statüde olması çok ciddi bir sıkıntı” ifadelerini kullandı.

MHP 53 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADI

MHP’den ihraç edilerek Kütahya Belediyesindeki görevlerine son verilen bazı kişilerin işe geri alındığı söylemleri üzerine bir açıklama yapan MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç da: “MHP kurulduğu günden bugüne, 53 yıldır böyle bir olay yaşamamıştır. Partimizden ihraç edilen herhangi birisi partimizin belediyesi ya da başka bir kurumunda işe geri alınmamıştır. Bu konu hakkında biz de bir şey bilmiyoruz. Bunu açıklaması gereken sayın belediye başkanımız. Bu konu hakkında bir bilgimiz yok. Çünkü bizle bir istişare yapmadı. Biz de merakla vereceği cevapları bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar