ONLARA KANMAYIN ONLARSIZ DA KALMAYIN

Bir laf vardır, fala inanmayın falsız da kalmayın derler.
Ciğerlerimize kadar siyasete bulaştığımız son yıllarda, siyasiler ve siyasetleri, camilerimize, askeriyemize, okulumuza, hastanemize, postanemize, kahvehanelerimize, derneklerimize, evimize hatta ve hatta medyamıza da girdi.
Medya, halkın ortak sesidir, haberi doğrulayan, arşivleyen, yetkililere ulaştıran, objektif olan, alt ile üst arasında köprü olandır / olması gerekendir.
Yalanı, riyayı, hırsızlığı, haksızlığı, adaletsizliği, yanlışlığı, doğruyu, gerçeği, güzeli, hizmeti ortaya çıkaran kamuya duyurandır / duyurması gerekendir.
Dine siyaset girer dinde sapma olursa objektif medya bunu ortaya çıkartır, kamuya açıklar, siyasete göre fetva veren din yetkilisi de dini çıkarları için kullanan siyasi de ifşa olur. Bu yüzden medya önemlidir. Kötü niyetlilerin saman altından su yürütmesinin önünde ki en büyük engel, objektif medyadır.
Medya, kamunun yani en büyük halk kitlelerinin gözü kulağı olduğu sürece kimse ne dini, ne hukuku kendi arka bahçesi haline getirmez.
Medyayı ayakta tutan en büyük güç ise abonesi, okuru yani tirajıdır. Dürüst ve objektif medya, arkasında ki bu her kesimden halkıyla, okuruyla büyük bir denetleyici güçtür.
Habercilik, araştırmacılık sonucu bir yazının ortaya çıkıp büyük kitlelere ulaşması, ciddi bir külfettir. Medya bu giderlerini reklamdan sağlar. Reklam, iş yeridir, üretilen üründür. Seçim zamanı hariç asla siyaset olmamalıdır.
Günümüz Türkiye’sinde siyaset, maalesef bu gerçeği çok iyi bildiği için önce satılık kalemleri yanına çekti. Taraf olmayan medya bertaraf edilmekle tehdit edildi. Medya giderleri artırıldı. Susturulan ve saptırılan medya ile de yola devam edildi.
Büyük büyük gazeteler yıkıldı, satıldı. Yüzlerce yerel basın battı yok oldu. Kutuplaşan ve kutuplaştıran Yeni bir medya türedi. Taraflı medya…
Bunlar, muhalefetten yana taraf olan Fox, Halk, Krt, gibi bir kaç medya kuruluşu oluşurken, iktidar tarafında a haber, n34, ülke TV her zaman güç ten yana olan TGRT V.S. ..
İktidar yanlısı kanalları açtığınız anda terör örgütlerini belediyeye dolduran bilmem neci İmamoğlu İstanbul’u altı ayda nasıl mahvettiğini az sonra replikleri ile izlersiniz. Sonra yine bilmem neci Gılıçtaroğlu’nun ekonomiyi nasıl batırdığını SSK müdürüyken SS K’yı batırdığı gibi ülkeyi nasıl batırdığı anlatılır ve ardından Dünya Lideri Başkan Erdoğan’ın başarıları sıralanır. Amerika’nın ve Avrupa’nın kıskandığı bir ülke olan memleketimizde uçan halkların röportajı verilir.
Muhalefet taraftarı kanalları açtığınız da ise bambaşka bir dünya vardır. Erdoğan diye biri ülkeye gönderilmiş adam başbakan hatta Cumhurbaşkanı yapılmış o da bizi asıp kesiyor, hepimiz kul köle olmuşuz açız sürünüyoruz. Böyle giderse sürünecek toprakta bulamayacağız çünkü bu adam topraklarımızı da satmış. Dün dünyanın en zenginiyken bu gün en rezil en kepaze biz olmuşuz. Falan filan .
Kısacası sevgili okurlar, biz siyaseten bertaraf olan küçücük bir yerel medyayız. Domançlilerin sahip çıktığı ardında halk desteği olan bir gazeteyiz. Öncelikle bizi ayakta tutan, namerde boyun eğdirmeyen Domaniç halkına canı gönülden teşekkür ederiz.
Sonra da tavsiyemiz odur ki , bu yandaş kanallara kanmayın ama onlarsız da kalmayın iki yandaş tarafınıda dinleyin, kendi halimize bakın, aynaya bakın orta yolu birlikte bulalım!

Latest Posts

spot_img

Yazarlar