KADIN ANNEDİR

Domaniç bizlerin geçmişi, bu günlerimiz ve çocuklarımızın geleceğidir. Hal böyle olunca,Domaniç için güzel günler istiyorsak, ortak bir tavır, ortak bir duruş sergilemeliyiz. Domaniç’in âli menfaatlerini ön plana çıkarmalıyız. Şahsi çıkarlarımızı ve hırslarımızı bir kenara bırakmalıyız. Domaniç’i kamburlarından ancak ve ancak bu şekilde kurtarabiliriz.
Domaniç’e bu zamana kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak her şey; Domaniç insanının alın teri, el emeği, göz nuru ile olmuş ve olacaktır. Bütün yapılanlar ve yapılacaklar da hangi görüşten olursa olsun ortak paydada buluşan Domaniç insanının eseridir. Domaniçli olmanın verdiği güçle ve dirayetle hep birlikte sorunları aşabilir, çözümler üretebiliriz. Bir ve beraber olarak hep birlikte Domaniç’te huzur ve mutluluğu yakalarız. Yeter ki iri olalım, diri olalım, bir olalım.
Kadın annedir. Türk kültüründe, merhum Neşet Ertaş’ında dediği gibi, kadın insan, biz ise insanoğlu” deyişi anlam ve hakimiyet taşır. Tomris hatundan, Hayme Ana’ ya, Cumhuriyet tarihinin kadın kahramanları bitmez ve tükenmez.
Tekrar tekrar yenilemekten bıkmayacağım bir konu varki; DOMANİÇ KADIN RUHLUDUR deyip her fırsatta dile getireceğim.
Geçen 5 Aralık, Türk kadınlarına siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkı tanıyan anayasa değişikliğinin TBMM’de kabul edilişinin yıl dönümüydü. Bu tarih aynı zamanda “Dünya Kadın Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve Düşüncelerle.
DOMANİC,  Hayme Ana gibi, Arife Bacı, Ebe Ana, Ebe Hatun ve ismini bilemediğimiz nice kahraman Anneler, yakın dönemde çılgın Türk kadını Habibe ve Aza Emine gibi vatanperver kadınlar yetiştirmiştir. Tarihinde bir cok kadın kahraman yetiştiren Domaniç’in cinsiyeti nedir diye sorulursa bu anlamda  “kadın” diye cevap verebilirim. Hayme Ana başta olmak üzere bizleri Cunhuriyet’e ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anarak;  Aile kurumunun temel taşı, dinimizin bile ayaklarının altına cenneti serdiği, milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en önemli temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan, bizi biz yapma yolunda yüreklerinde ki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, başımızın tacı, hakları ödenmeyecek olan, Şehit anne ve eslerimizi, Annem ve Eşim başta olmak üzere Kadınlarımızın geçmiş, Kadın Hakları gününü kutluyorum.
Engelerimizi aştığımız, yaşama sevincini kaybetmediğimiz, anne olan kadınlarımızın hunharca cinayetlere kurban gitmediği güzel bir gelecek için kalın sağlıcakla. Sağlığımızı, sevgimizi, hoşgörümüzü ve empati kültürümüzü muhafaza edelim.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar