MEVZULAR DERİN YERİM DAR

Malumunuz ki, 24 Kasım Öğretmenler Günüydü.Konu insan yetiştirmek, insanı eğitmek olunca, “ektiğini en geç biçen çiftçilerdir” öğretmenler.
Değerli öğretmenlerimizin geçmiş 24 Kasım öğretmenler günü’nü yürekten kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevi esnasında Şehit düşüp Vatan toprağı olmuş öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş  Cemal Aydın ve Hasan Efe gibi tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, ekonomik ve sosyal haklarının gasp edilmediği günlerinde yakın olmasını diliyorum.
Ekonomik ve sosyal haklar değince yazmadan geçemeyeceğim. Malumunuz dövizdeki tırmanış tehlike sınırını geçti. Buna bağlı olarak ekonomimiz alarm veren bir eşiğe dayandı. Türkiye kur-faiz-borsa üçgenine sıkıştırılmaya çalışılmakta, Türk parası her geçen gün biraz daha değer kaybetmekte.
Bu ekonomik döngü içerisinde zam furyası, insanımızın alım gücünü, çiftçimizin Ekim gücünü ve dahi esnafımızı açık açık zorlamaktadır. Bu tablo vahim bir tablodur. İnşallah en kısa zamanda önlemler alınıp ekonomik açıdan Türk halkı refaha ve huzura erer. Türkiye Cumhuriyeti Devletine güveniyoruz, Türk milletine yürekten inanıyoruz. Döviz, faiz ve rant lobisinin sırtımızı yere getiremeyeceğini biliyoruz. Daha önceki ekonomik krizleri nasıl atlattıysak bunu da atlatacağız. Aziz milletimiz dikilen ekonomik korkulukları inanç, sabır, akıl, birlik ve dayanışma azmiyle yıkacak kudrette ve kuvvettedir.
Velhasılı mevzular derin, yerimiz dar olunca kısa kısa değinmek zorunda kalıyoruz konulara ki, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlara da bu kadar değinebildim.
Şimdide Domaniç diyelim biraz.Doğasıyla cennetten bir köşe olan ilçemiz için Domaniç Gazetesinin “Domaniç’in endemik bitkileri koruma altında” haberini okudum. Çok güzel bir gelişme. Uygulanırlığının devamlılığı sağlanmalı.Bir diğer gelişme ise; Domaniç Ebe Hatun Çamlığı Er Meydanı tribün, soyunma odası, tuvalet, banyo ve mutfağının da içinde bulunduğu bina yapım ihalesinin ardından çalışmaların başlaması. Bittiğinde  Ebe Hatun’a ve Osmanlı’nın İlk yağlı güreşlerinin şanına, Domaniç’e yakışır bir çalışma olur inşallah.
Bu arada Hastane inşaatından bir haber yok. Akıbeti meçhul, tıpkı Domaniç-Tavşanlı yolu hesabına dönecek galiba. Diğer taraftan, hava şartları da müsaade ettiyse de Domaniç-Tavşanlı yolunun sanayi kavşağından, top sahasına kadar yapılacak (duble yol) olmasada olur. 1 km’lik yol çalışmasıda durdu. En azından kar yağmadan o yolu bitiriverin bari. Malum mevzular derin, yerim dar. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar