Bakana asit tankerlerini hatırlatarak İnegöl yolunu yapalım dedi

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Ebaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na asit tankerlerini hatırlatarak İnegöl yolu için talepte bulundu.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM Plan Bütçe komisyonunda devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçe görüşmelerinde söz aldı.

Milletvekili Erbaş, Domaniç’in ulaştırma alanındaki taleplerini ve önerilerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na aktardı.

Milletvekili Erbaş, konuşmasında, “Eğer ulaşım yollarından birini de Kütahya’ya geçirirsek Kütahya’mızda şaha kalkar. Bunun için Balıkesir – Dursunbey – Kütahya güzergahının bir an önce iyileştirilmesini istiyoruz. Sayın bakanım diğer bir yolumuz gelip gördüğünüz İnegöl – Domaniç – Tavşanlı yolu. Talimatlarınızla Domaniç-Tavşanlı arasındaki yol ihaleye verildi. İnşallah müteahhidimizde eğer bir aksilik olmazsa gelecek yıl bitirileceği söyleniyor. Fakat esas problem Domaniç’ten İnegöl’e bağlanan yol. Şu andaki krizlerden dolayı çok ciddi bir yol yapamayacağımızın farkındayım. Lakin Emet borun tüm nakliye araçları bu yoldan geçiyor. Asit kamyonu devrildi, yandı. Çok ciddi sıkıntı yarattı. Belki Domaniç- İnegöl arasındaki yolu da 3. bir hat açabiliriz. Duble olmayabilir şuan ki imkânlarla çok rahatlatabileceğimizden eminim. Burada trafik kazaları oluyor ve burası orman. Çıkacak en ufak yangın bizi çok ciddi derecede tehlikeye sokar. Bu konuda da zatıâlilerinizden desteklerinizi ve müjdesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

NAZLICAN YİĞİT

Latest Posts

spot_img

Yazarlar