BÖYLE BİR PARTİYE OY VERİR MİSİNİZ !?

Adı ve ilkeleri ile hiç uyuşmayan partilerimiz, eskiden ülkeyi 10 yılda bir darbeye götürürlerdi. Şimdiler de sık sık krize götürüyorlar.

Bizde bunlardan ders alarak bir parti kurup iktidarı ele geçersek diyoruz. Bizim partimiz adıyla uyuşsun. Sahte demokrat, sahte adalet, sahte barış, sahte halk, sahte milliyetçi partiler yerine, direk dediği dedik astığı astık bir parti olmalı bizim ki.

Sorsan tüm partilerimiz demokrattır. Ama ilçe başkanımızı lider atar, vekilimizi lider atar, bizde göstermelik seçimlerde onların belirlediği kişileri seçmiş gibi yaparız. O kadar salağı bol bir ülkeyiz ki seçmediğimiz insanlara bir de ölümüne sahip çıkar itaat ederiz.

Konu uzun yer dar. Sadete gelecek olursak, Biz de bir parti kursak. Her partinin dediği gibi, iktidar zaten garanti. Tüm kamuoyu yoklamalarında bizim parti birinci !

Vaatlerimiz: 

İktidara geldiğimizde ;

1. Milletvekili sistemini kaldıracağız. Vekil yerine halkın seçtiği Belediye başkanları halkın temsilcileri olacak.

2. DİYANET’İ kapatacağız. Dini kurnaz siyasetçilerin elinden alacağız.  Din işleri, gönüllülük esaslı olacak. Gücü yeten cami yapsın. Cem evi yapsın, Tekke yapsın.  Yaptığı caminin elektriğini, suyunu, imamını, kendi ödesin. Siyasete, İhanete, Delalet ve Gaflete bulaşan Cemaatler anında feshedilecek.

3. Askerlik kalkacak. Adamın bir evladını en verimli döneminde devlet parası ile aylarca kışlada bekletmenin alemi yok. Genç, yoluna işine, okuluna baksın.  Dünyanın en güçlü ordusunu az sayıda profesyonel asker ve çok sayıda milli silahlarımızla biz kurağız.

4. Zorunlu eğitime son vereceğiz. İsteyen istediğini kendi imkânları ile okusun, istediği mesleği öğrensin. Sınavı ve ya mülakatı geçen değil, kabiliyeti ve becerisi olan kazansın.

5. Toprağa el koyacağız. Köylerde her eve bir traktör çılgınlığına son vereceğiz. Tarlalar üçer beşer dönüm değil. Bin dönüm, on bin dönüm halinde bütünleştirilecek. Suyu da gübreyi de ürünü de ihtiyaca göre harcayacağız. 

6. Sosyal yardımları kaldıracağız. Hasta ve ya sakat değilse çalışacak. Sağlık ve fiziki durumuna göre iş vermek bizim işimiz. Bunun haricindeki miskinler, üşenciler, sahtekârlar, şerefsizler, dolandırıcılar, toplumun sırtından geçinen asalaklar için her mahallede, her köyde her şehirde şeffaf camekanlı, barınaklar yapılacak. Miskin sever vatandaşların yardımları ile yaşasınlar.  

7. Tüm Ülkeyi yeniden imar edeceğiz. Ağaların paşaların hatırına kıvrım kıvrım yol yapma dönemi bitecek. Köyler, kentler simetrik hale getirilecek. Yollar ip gibi olacak ki. Su dan, su borusundan, elektrikten elektrik kablosundan, zamandan tasarruf edilsin.

8. Yerleşimde alanlarında devrim yapacağız. En küçük köy 500 nüfuslu, en küçük ilçe 5 bin nüfuslu, en büyük il 5 milyon nüfuslu olacak. Hastane, postane, fabrika, sosyal tesis gibi halkın ihtiyaçları sadece İstanbul’a değil ülkenin tamamına eşit şekilde dağıtılacak.

Bizim iktidarımızda seçilmişlerin, atanmışların, lojmanı, makam aracı ayrıcalığı olmayacak. Kurallar kanunlar herkese eşit uygulanacak. Çalışan kazanacak.  BÖYLE BİR PARTİYE OY VERİRMİSİNİZ !?

Latest Posts

spot_img

Yazarlar