Bilecik Valisi ve eşi Söğüt’e Domaniç Hayme Ana fidanı dikti

Bilecik’te ”Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliği kapsamında anlamlı bir fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Vali Dr. Kemal Kızılkaya ve eşi Nurten Kızılkaya ”Söğüt Ertuğrul Gazi ve Domaniç Hayme Ana” adını verdikleri fidanı dikerek, can suyunu verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde, Bilecik’te ”Milli Ağaçlandırma Günü” etkinlikleri kapsamında ‘Geleceğe nefes, dünyaya nefes’ sloganıyla binlerce fidan toprakla buluştu.

Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Söğüt ilçesine bağlı Hamitabat köyünde gerçekleştirilen fidan dikiminde, bugünün önemli bir anlamının da plakası 11 olan Bilecik’te, 11.11 saat 11.00’de ‘Geleceğe nefes’ için fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.

Kampanyayı himayelerinde bulunduran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile emeği geçen orman teşkilatına teşekkür eden Vali Dr. Kızılkaya, ”Bugün Söğüt’te bu etkinliğe birlikte katılıyoruz. Bilecik, kuruluşun ve kurtuluşun şehri ve o kutlu rüyanın görüldüğü yer. Dolayısıyla bizim için, Söğüt için ağacın ve tohumun çok önemli olduğu bir noktadayız. Osmanlı Devletinin tohumunun atıldığı yerdeyiz. ”Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliğine katılan gençlerimizle birlikte geleceğe nefes adına önemli bir kampanyayı birlikte yürütüyoruz.” dedi.

”Söğüt Ertuğrul Gazi ve Domaniç Hayme Ana” adını verdikleri fidanları eşi hanımefendi Nurten Kızılkaya ile birlikte diken Vali Dr. Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Burhanettin Erdoğan, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, Orman İşletme Müdürü Tuncay Yakın ve daire müdürleri, öğrenciler ve gönüllülerle fidanları toprakla buluşturarak, dikilen fidanlara can suyu verdi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında ayrıca Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı ve İnhisar ilçelerinde, 293 hektar alanda toplam 488 bin fidan toprak ile buluşturulacak.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar