GÜZEL BİR HAFTA SONU

Domaniç 10 Kasımda Atatürk’tü.Yakıştı da kuruluşun toprağına.83 Yıldan beri Saat 9.05 geçe ATATÜRK için ayaktayız. Sevgiyle, özlemle.
10 Kasım günü sirenler çaldı ve Domaniç halkı Atasını saygı duruşuyla andı. Okullarda geleceğimiz olan çocuklarımıza helvalar dağıttı, Hayme Ana torunları, atası Atatürk hayratına.
Onsuz Kasımları Atatürk’ü anlayarak ve anlatarak aşabiliriz. Büyük ölülere matem gerekmez. Fikirlerine sadakat gerekir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sporun her branşının yapılmasını ve başarı elde edilmesini Türk milletine tavsiye etmiştir.
Atatürk, genç nesilin bilimin ışığında ruhen, ahlâken, zihnen ve bedenen çok iyi bir konumda olmasını istemiş, bu uğurda spor faaliyetlerine ve sporculara çok büyük değer vermişti. Atatürk, bir sporcuda yalnızca beden gücü ve yetenek değil, tüm bunların yanı sıra, iyi ahlâk ve zekânın da bulunmasını talep etmiş ve bu düşüncesini de; “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.” sözleriyle dile getirmişti.

Tam bu anlamda bu günlerde sportif faaliyetler olarak Domaniç bayağı bir haraketli. Domaniç Kaymakamlığının düzenlediği ve 13 takımın mücadele ettiği kurumlar arası Voleybol turnuvası ile ikinci hafta maçları oynanan Muratlı Sporumuzun Domaniç’i temsil ettiği bal ligi ve Domaniç Spor, Çukurca Spor, Karaköy Spor, Sarıot Spor ve Çamlıca Sporun mücadele ettiği 2021-2022 Amatör futbol sezonu devam ediyor.
Malumunuz Türk toplumu sporu sadece futboldan ibaret görse de, değişik branşlarda alınan başarılar başta basketbol ve voleybol olmak üzere değişik spor dallarına ilgimizi arttırdı. Tabiki birazda seyir zevki meselesi.
Domaniç futbolu için yapılan İlçe stadımıza ek tribün ve soyunma odaları Domaniç futbolu için güzel gelişmeler. Daha iyisi de olur inşallah da, İlçe stadımızda oynanan müsabakalar da seyir zevki maçlar izleriz. Gördüğüm iki eksiği dile getirmek istiyorum. Prosedür nedir bilmiyorum ama maç esnasında futbolcularımızın sakatlanmalarına karşın bir tane ambulansın hazır bulundurulmasının gerekli. İkinci bir eksik olarak ta malumunuz kış sezonu, Futbolcuların soyunma odalarında ısınması sağlanıp, duş alabilmesi için sıcak su gerekmekte. Neden olmasın ki.
Bende dahil, kulüp başkanı ve yöneticileri ile taraftarlarımızın sağ duyulu olması gerekmekte. Bu tür müsabakalar ile Dostluğumuz ve Domaniçlilik hukukumuz gelişmeli. Birbirimize küfürden uzak, güzel bir hafta sonu geçirmeli Domaniçli. Kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar