İnegöllü Yeni Orman Bölge Müdürü ilk ziyaretini Domaniç’e gerçekleştirdi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü görevine Kayseri Orman Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kemal Kayıran atandı. Aslen komşu ilçemiz İnegöl’den olan Kütahya Orman Bölge Müdürü Kayıran, ilk ziyaretini Domaniç’e yaptı.

Dört yıldır sürdürdüğü Kayseri Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan aslen komşu ilçemiz İnegöl’den olan Kemal Kayıran, Hasan Keskin’den görevi törenle devralarak görevine başladı.

Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran geçtiğimiz günlerde, ilk ziyaretini Domaniç Orman İşletme Müdürlüğüne yaptı.

Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü yönetimi ile yapılan tanışma toplantısında Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç ve Orman İşletme Şeflerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Bölge Müdürü Kemal Kayıran toplantıda; ekip ruhu ile çalışmanın önemine değindi ve ekip ruhunun başarının anahtarı olduğunu, hedeflere varmanın tek yolunun iyi bir takım çalışmasından geçtiğini ve varsa sorunların en kısa zamanda çözümü ile doğru ve güzel işlere hep birlikte imza atacaklarını dile getirdi.

Tanışma toplantısının ardından Domaniç İşletme Şefliği 49 nolu bölmede 2020 yılında yapılan gençleştirme sahalarını kontrol eden Bölge Müdürü Kemal Kayıran; sahadaki başarılı çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür ederek; ormancılık çalışmalarında planlı çalışmayı ve denetimi elden bırakmamanın önemine dikkat çekti.

Daha sonra 10 Eylül 2017 tarihinde Alagöz Orman İşletme Şefliği’nde çıkan yangında zarar gören sahada yapılan çalışmalar kontrol edildi. 420 Ha. alanın yandığı yangın sonrası yeniden hayata tutunan fidanlar görüldü ve gerekli talimatlar verildi.

Domaniç Üçtepe Yangın Gözetleme kulesini de ziyaret eden Bölge Müdürü Kayıran, yangın gözetleme kulelerinin hayati önem taşıdığını dile getirdi ve ormanlık alanlarda dikkat edilmesi gereken konular hakkında talimatlar verdi.

Bölge Müdürü Kemal Kayıran’a arazi programında Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Domaniç Orman İşletme Müdürü Ekrem Oruç ve Orman İşletme Şefleri eşlik etti.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar