Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın “Bizimkisi eski hamam, eski tas” diyerek dert yandı

İlçemizde birçok bölgesinde yapılan her türlü uyarıya rağmen çöp sorunu aşılamıyor. Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın’da yıllardır yapılan uyarıya kulak asmayanlara karşı “Bizimkisi eski hamam, eski tas” diyerek dert yandı.

Başkan Taşgın yaptığı açıklamada, “Halk arasında söylenen bir söz vardır. “- Ne var, ne yok, nasılsın ?” denildiğinde ya “eski hamam eski tas ” yanıtını alırsınız, ki hiç bir şeyin değişmediğini yerli yerinde kaldığını ifade eder, ya da her şeyin değiştiği anlamına gelen “eski camlar bardak oldu” yanıtını alırsınız.

Bizim hikâyemiz eski hamam eski tas. Sürekli uyarılarımıza rağmen durumda hiçbir değişme yok, her şey eskisi gibi, hiçbir şey değişmiş değil.

Beldemizde bahçe veya ev tadilatlarından çıkan hafriyatların çöp konteynırlarına atılması Belediyemize ait çöp kamyonlarına zarar veriyor. Konteynır içine atılan moloz ve taşlar çöp kamyonlarının elektronik aksamının bozulmasına sebep olurken çöp konteynırlarını da kullanılmaz hale getiriyor. Evsel atık haricinde atılan her malzeme için ton başına ücret ödenmektedir. Belediye olarak bizim görevimiz sizlerin evsel atıklarını düzenli bir şekilde alarak, belediyemizin bütçesini taşa, ota değil yatırıma dönüştürmektir.

Çöp konteynırlarına inşaat atıkları veya bahçenizden çıkan ot,moloz, taş gibi malzemeleri atmamanızdır” ifadelerini kullandı.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar