Domaniçli Doç. Dr. Aytekin, Hülya Koçyiğit ile tv 24’e konuk oldu

İlçemize bağlı Çukurca Beldesinden olan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Aytekin, Devlet Sanatçısı Hülya Koçyiğit ile birlikte, ulusal yayın yapan haber kanalı 24’te yayınlanan Furkan Kaya’nın sunduğu ‘An ve Zaman’ programına konuk oldu.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Aytekin 24 Ekim Pazar gecesi, 24 TV’de Türk Sineması ve Yeşilçam Tarihi hakkında konuştu.

Sunucu Furkan Kaya program başında, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Aytekin hakkında, “ Türk akademisinde özellikle, Türk sinema tarihi üzerine yapmış olduğu yayınlarla ülkemizde önemli bir isim yapmış olan Doç. Dr. Mesut Aytekin bizlerle beraber” sözleri ile karşıladı.

Devlet Sanatçısı Hülya Koçyiğit’inde katıldığı programda, Yeşilçam ismi sinema literatürüne nasıl girdi?
Türk sinemasında dönemler, fikirler ve akımlar nasıl oluştu? Yerel ve küresel meseleler sinemamıza nasıl yansıdı?
Gibi sorular yanıt buldu.

DOÇ. DR. MESUT AYTEKİN KİMDİR ?

Doç. Dr. Mesut Aytekin’i sosyal medyada yaptığı sıcak ve samimi bir paylaşım ile tanıtmak istiyoruz.

Aytekin, Doçent olarak göreve başladığı dönemde yaptığı paylaşımda,

“Kütahya’nın Domaniç ilçesinin Çukurca köyünde kara lastik ve kara önlük ile başlayan eğitim maceramda bugün doçent olarak İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yeni bir döneme başlıyorum. Zorlu geçen akademik yıllarımda keskin bir dönemeci de geçtik hayırlısıyla…
Öncelikle mutluluğumu paylaşan tüm güzel insanlara selam olsun… Arayan, soran, sosyal medyadan yazan tüm güzel insanlar sağ olun var olun…
Tez jüri üyelerime, bugünlere gelmemde emekleri olan tüm öğretmenlerime, üniversite yıllarımda yol gösteren, öğreten, zamana ve zemine göre hareket etmeyen hocalarıma, ahde vefalarını hep hissettiğim kıymetli dostlarıma, sıcacık yürekleriyle geleceğe güvenle bakmamı sağlayan öğrencilerime, beni her daim destekleyen, hasbi gönüllerin mekânı KOCAV’a, ailemi emanet edebileceğim vefalı ve sevgi dolu Bacanaklara, varını yoğunu harcayan anneme-babama ve güzel aileme, bugünlere gelmemde en büyük pay sahibi olan, başarımın önündeki örnek Türk kadını eşime ve vakitlerinden çaldığım iki güzel yavruma sonsuz teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler…
Şükür ki böyle güzel insanların bulunduğu bir çevrede yaşıyorum. Ne bu dünya ne de İstanbul sizsiz çekilmezdi. Bu güzel ülkede güzel işler yapabilmek duasıyla, hepinizi seviyorum…” ifadelerini kullandı.

Domaniç Gazetesi olarak ilçemiz adına sizlerle çok gururlandığımızı belirterek, başarı ile dolu sağlıklı bir hayat diliyoruz.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar