ÖNÜMÜZ KIŞ MEVSİMİ

Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 da başlattıkları milli mücadele, Türk milletinden aldıkları güçle 29 Ekim 1923 te kurdukları ve aziz milletimizin 98 nci yılına eriştirdiği Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti tarafından kıyamete kadar aynı ülküyle ve aynı kararlılıkla yaşatılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, gelecek hafta 98 nci yılını kutlayacağımız aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını şimdiden kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Geçtiğimiz senelerde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayıhanlıların ilk yurdunda yaşayan, Kuruluştan Cumhuriyete bir köprü vazifesi görevinin mihenk taşı Cumhuriyet ilçesi Domaniçli de Cumhuriyetin 98 nci yılını büyük bir coşkuyla Kutlayacaktır ve kutlanmalı da.

Malumunuz mevsimlerden sonbahardayız. Renk cümbüşü ile bir görsel şölen sunmakta Domaniç dağları. Bizlere de bu görsel şöleni yaşamak düşüyor. Misafir akınına uğruyor her mevsim olduğu gibi Domaniç dağları. Ölmeden cenneti görmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda. Yeniden buradan bir keşke mi dile getirmek istiyorum. Keşke Domaniç dağları “Tabiat Parkı” yerine “Milli Park” ilan edilseydi de doğamızın bize sunduğu nimetlerden daha fazla yararlanabilseydik. Her an tetikte bekleyen zengin madencilerin dağlarımızı işgal etme korkusunu yaşamasaydık.

Misafir akını demişken, EÇFOD (Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği) üyeleri, Kütahya Valiliği ve Kütahya İl Kültür Müdürlüğü ile yaptıkları işbirliği ile Domaniç’in sonbahar güzelliklerini fotoğraflamak için ilçemizdeydiler geçen hafta. Sosyal medya hesaplarından paylaştıkları Domaniç’te sonbaharı görmek nasip oldu. Bir Domaniçli olarak öncelikle bu tür organizasyonlara verdikleri destek için Kütahya Valimiz Sayın Ali ÇELİK Beyler ve Kütahya İl Kültür Müdürümüz Sayın Zekeriya ÜNAL Bey’e teşekkür ediyorum. EÇFOD (Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği) üyelerini de o güzel fotoğrafları için tebrik ediyorum.

Tabiki her mevsimim bir bitişi olacak muhakkak. Önümüz kış mevsimi. Sonbaharda bitip kış gelecek memleketime. Beyaz örtü kaplayıp gelinlikli fotoğrafları göz kamaştırsa da ilçemin, çilesini de muhakkak yaşayacak Domaniçli. Dağ yolunda kar nedeni ile aksayan trafiğinin çilesini işçiler çekecek. Kömürün ana yurdunda, doğal gaz olmadığından, en pahalı kömür ile ısınmak zorunda kalacak evinde. Kiracı ev kiralarının pahalılığından, ev sahibi kömürün pahalılığından yakına yakına bir kış geçirecek Domaniç’te bu sene tekrardan. İnşallah Doğal Gaz gelirde kömür fiyatının pahalılığını unuturuz Domaniçli olarak.

Unutmamak gerekir ki; Biz Domaniçliler hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım kaderimiz bir. İlçemiz Domaniç’in cefasını da sefasını da hep birlikte yaşıyoruz. Kısır siyasi çekişmelerden uzak, bir ve beraber olarak, kalın sağlıcakla.

Latest Posts

spot_img

Yazarlar